Wereldwijd zijn bij alle automedia de verloven voor 20 juli ingetrokken. Op die datum presenteert Honda namelijk de nieuwe Civic Type-R.
Met de doordeweekse e:Hybrid uitvoering van de vooral in Noord Amerika populaire middenklasser hebben we reeds kennis kunnen maken. Die smaakt best naar meer. Later deze maand zal dus de sportversie worden voorgesteld. Eindelijk, want het is alweer een jaar geleden dat de eerste spionagefoto’s van de Civic Type R op het internet verschenen. Maar nu is de officiële onthulling dus nabij. Aan dat wachten komt op 20 juli een einde, zo laat Honda weten.
De nieuwe Civic Type R is inmiddels uitgebreid getest op het Suzuka circuit in Japan met als doel de rondetijd van zijn voorganger te verbreken énom ook het record van snelste voorwielaandrijver op zijn naam te zetten. Reken er dus op dat de nieuwe Type R minstens even veel vermogen krijgt als de 320 pk sterke editie die de afgelopen jaren menig vergelijkingstest op zijn naam heeft geschreven. Honda verklapte eerder al dat hij het laatste niet geëlektrificeerde model wordt dat het merk in Europa op de markt brengt. Wij kunnen dus rekenen op ouderwets verbrandingsplezier.
Het is deze maand overigens 50 jaar geleden dat de allereerste Civic in Japan van de band rolde. Daarna zouden nog 27,5 miljoen exemplaren volgen. En de productieteller blijft ondertussen doorlopen. Daarnaast is het 25 jaar geleden dat Honda voor het eerst Type R badges op de Civic plakte. Dit modeltype zal dus straks zeker 30 kaarsjes uitblazen. Wat er daarna met de Type R typeaanduiding gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. De editie die 21 juli debuteert is zoals gezegd de laatste Civic uitvoering zonder elektrische assistentie.
De nieuwe Civic Type R is de laatste der Mohikanen, want Renault is gestopt met de productie van de Mégane R.S. en een qua vermogen vergelijkbare Golf heeft altijd vierwielaandrijving.
