Stellantis gaat in de periode 2025 tot en met 2030 afgerond 5,6 miljoen euro investeren in Zuid-Amerika. Het is één van de grootste investeringen in met name de Braziliaanse auto-industrie ooit.
Volgens Stellantis is de investering nodig voor de lancering van meer dan 40 nieuwe modellen. Het gaat daarbij onder andere om auto’s die op biobrandstof kunnen zijn en voorzien zijn van hybride technologie. Verder steekt Stellantis geld in het koolstofvrij maken van de toeleveringsketen en in nieuwe, strategische kansrijke zakelijke activiteiten.
“Deze aankondiging versterkt ons vertrouwen in, en betrokkenheid bij, de toekomst van de Zuid-Amerikaanse auto-industrie”, aldus de CEO van Stellantis, Carlos Tavares. “Zuid-Amerika zal een leidende rol spelen in het versnellen van het koolstofarm maken van de mobiliteit”, aldus de topman. Hij stelt dat Zuid-Amerika “een gunstig ondernemingsklimaat” heeft en omschrijft de regio als ‘cruciaal’ voor de groeistrategie van Stellantis.
Wereldwijd investeert Stellantis de komende 10 jaar ruim 50 miljard euro in elektrificatie. Het geld is onder andere bestemd voor de productie van natrium/ion batterijen, de productie van lithium/ion exemplaren en het opschroeven van de productie van elektrische auto’s in landen als Italië. Verder gaat Stellantis investeren in start-ups die volgens Tavares innovatieve technologieën in huis hebben. Het autoconcern wil die gaan gebruiken voor de verdere elektrificatie van haar gamma.
Joint venture met Leapmotor goedgekeurd door China
De joint venture van Stellantis met Leapmotor is goedgekeurd door de Chinese overheid, zo melden interne bronnen. China’s National Development and Reform Commission (NDRC) geeft volgens hen toestemming, maar de deal wacht in andere landen nog wel op groen licht van toezichthouders.
Afgelopen oktober gaf Stellantis aan zij een belang van 21 procent in Leapmotor gaat verwerven. Deze deal, ter waarde van 1,6 miljoen dollar, geeft het Frans / Italiaanse autoconcern exclusieve rechten om buiten China de modellen van Leapmotor te bouwen, exporten en verkopen. Met de joint venture wil Stellantis haar aanbod aan laaggeprijsde elektrische auto’s in Europa uitbreiden. Doelstelling is om met de modellen van Leapmotor in 2030 ongeveer 500.000 verkopen buiten China te realiseren.
Stellantis overweegt om in de Mirafiori fabriek van Fiat in Turijn jaarlijks tot 150.000 goedkope elektrische auto’s van Leapmotor ontwerp te bouwen . Die zijn bestemd voor de Europese markt en zullen door dealers van Stellantis worden verkocht.
