Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Groei occasionmarkt dankzij elektrische modellen
Verkoopcijfers

Groei occasionmarkt dankzij elektrische modellen

1 november 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De verkoop van tweedehands auto’s kwam afgelopen maand 12,3 procent hoger uit dan een jaar eerder. Dat meldt brancheorganisatie Bovag. Vorige maand pluste de occasionverkoop met 3,8 procent.

De teller staat dit jaar na 10 maanden op 1.183.398 verkochte occasions; een toename van 9,3 procent vergeleken met dezelfde periode van 2023. Vooral gebruikte elektrische auto’s worden dit jaar flink meer verkocht.

In totaal kregen 177.444 occasions in oktober een nieuwe eigenaar. In dezelfde maand van 2023 waren dat er 158.003. Inclusief het in oktober behaalde resultaat komt het totale aantal verkochte gebruikte auto’s in de eerste 10 maanden van dit jaar uit op bijna 1,2 miljoen exemplaren, hetgeen 9,4 procent meer is dan in dezelfde periode van 2023.

 

Merken en modellen

De top-5 van populairste automerken op de occasionmarkt waren in oktober achtereenvolgens Volkswagen (14.603 transacties; +4,7 procent meer dan in dezelfde maand van 2023), Peugeot (8.396 en +8,6 procent), Toyota (8.066 en +20,8 procent), Opel (8.031 en +9,2 procent) en Ford (7.401 en +12,2 procent).

De populairste benzine-occasion was in oktober de Volkswagen Golf, gevolgd door de Volkswagen Polo. Tesla voert de lijst elektrische auto’s aan met de types Model 3 en Model S. Bij de hybride auto’s waren de Volkswagen Golf GTE en de Audi A3 het populairst.

 

Aandrijfvorm

Van dit aantal waren meer dan 67.000 exemplaren volledig elektrisch; een stijging van bijna 37 procent op jaarbasis. Bovag verklaart de toename onder meer door het gestegen aantal elektrische auto’s dat uit de lease komt. “Dat aanbod wordt voor een groot deel geabsorbeerd door de occasionmarkt, hoewel er ook een deel geëxporteerd wordt”, aldus een woordvoerder van de brancheorganisatie.

Het marktaandeel van elektrische occasions komt daarmee uit op 3,9 procent van het totale aantal tweedehands auto’s dat in de eerste 10 maanden van 2024 werd verkocht. Ter vergelijking: in dezelfde periode van 2023 ging het om 3,2 procent.

Diesels hadden in oktober een marktaandeel van 6,8 procent op de occasionmarkt. Benzinemodellen hebben nog altijd het grootste marktaandeel, al daalde dat van 78,5 procent naar 75,8 procent. Hybride auto’s staan op de tweede plek met een marktaandeel van 12,8 procent. Tenslotte zijn er nog auto’s die op LPG rijden. Die hebben op de occasionmarkt een aandeel van 0,9 procent.

 

Prijs

De gemiddelde zoekprijs voor een occasion is volgens Automotive Mediaventions (Gaspedaal.nl en Autotrack) nu 17.625 euro, terwijl de gemiddelde vraagprijs op 24.274 euro uitkomt. Opnieuw daalde de gemiddelde zoekprijs voor een elektrische auto; afgelopen maand met 1 procent. De showroomvraagprijzen van modellen met een verbrandingsmotor zijn eveneens licht gedaald. Deze trend houdt volgens Automotive Mediaventions al sinds oktober 2023 aan.

Het Europese online autoplatform AutoScout24 meldt evenwel iets andere bedragen: een tweedehands auto kostte in Nederland vorige maand volgens deze aanbieder gemiddeld 23.288 euro. Dat was een maand eerder nog 23.007 euro. Voor een benzineoccasion werd in ons land gemiddeld 18.701 euro betaald, tegen 18.514 euro in september. De prijs van een elektrische tweedehands personenwagen steeg volgens AutoScout24 van 31.997 euro naar 32.561 euro. Hybride auto’s zijn nog altijd het duurst. Die werden in Nederland gemiddeld verkocht voor 40.742 euro; een iets lager bedrag dan de 40.910 euro in september. Dat hybride auto’s het duurst zijn, komt doordat er ook plug-in exemplaren in deze categorie vallen. Daar zitten bovengemiddeld veel grote SUV modellen van premium merken bij.

 

2025

In januari 2025 komen een enorme hoop elektrische auto’s uit de lease. Het gaat daarbij vooral om de Tesla Model 3. Daarvan werden in januari 2019 bijna 30.000 exemplaren verkocht. Een groot gedeelte zal begin 2025 op de occasionmarkt komen.

 

 

Occasion Tweedehands

Related Posts

Elektrische occasion fors duurder

11 mei 2026

Tweedehands elektrische auto in trek door dure benzine en diesel

25 maart 2026

Stijgende brandstofprijzen: meer interesse in elektrische occasions

5 maart 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.