Nissan gaat de onlangs gefacelifte Qashqai leveren met een verbeterde versie van haar e-Power hybride technologie. De nieuwe, derde generatie van deze aandrijflijn zou een lager benzineverbruik moeten bieden. Nissan spreekt van een verbetering van 15 procent bij het rijden op de snelweg in vergelijking met de huidige Qashqai e-Power. De klant kan daarnaast rekenen op meer vermogen, een grotere werkingsstilte en een lager prijskaartje.
Het ligt voor de hand dat de verbeterde e-Power techniek ook beschikbaar komt voor X-Trail. Deze grotere broer van de Qashqai wordt daarnaast leverbaar in een plug-in hybride vorm. Om deze aandrijftechniek snel en relatief goedkoop te kunnen lanceren, is er voor gekozen om bij alliantiepartner een versie van de nieuwe Outlander PHEV te bestellen zonder merklogo’s. Daar plakt Nissan dan vervolgens naar eigen embleem op. Met de X-Trail Plug-in Hybrid denkt Nissan beter te kunnen scoren op de Europese zakelijke markt, waar vaak enkel stekkermodellen op het leasewagen-lijstje staan.
De langverwachte derde generatie Nissan Leaf komt ook dit jaar, samen met een “gloednieuwe compacte elektrische auto die de Micra badge nieuw leven inblaast”.
In plaats van een hatchback zal de volgende generatie Leaf een atletischer ogende fastback/coupé-SUV zijn, met een ontwerp dat is geïnspireerd op het Chill-Out conceptstudie van het merk dat we in 2021 zagen. Matthew Weaver, Nissan’s vice-president voor Design bij de Europese divisie, spreekt van “een triomf van efficiëntie en techniek”. De nieuwe Leaf zal hetzelfde AmpR Medium platform gebruiken dat ook ten grondslag ligt aan zijn grotere broer, de Ariya, evenals de Scénic en de Mégane. Verwacht kan worden dat hij dezelfde 60 kWh batterij krijgt als de Mégane, wat een rijbereik van ongeveer 480 km zou moeten opleveren.
De toekomstige elektrische compacte hatchback wordt technisch een derivaat van de Renault 5 E-Tech en zal optisch worden afgeleid van de krankzinnig ogende Concept 20-23. Dit betekent een ronde carrosserievorm met grote, ronde lichtunits vóór die enigszins doen denken aan de exemplaren van de derde generatie Micra. Het gebruik van het AmpR Small platform van de Renault 5 E-Tech betekent dat de basismodellen een 40 kWh accu krijgen die goed is voor ongeveer 300 km rijbereik, terwijl een grotere 52 kWh versie tegen meerprijs verkrijgbaar zal zijn voor een actieradius van meer dan 400 km.
De nieuwe Leaf zal worden gebouwd in de fabriek van Nissan in Sunderland, waar beide voorgangers ook werden geproduceerd. De nieuwe Micra zal worden gebouwd door de EV-divisie van de Renault Groep, Ampère genaamd, in haar fabriek in Douai, Frankrijk.
