Stellantis gaat haar elektrische auto’s in de toekomst uitrusten met revolutionaire batterijtechnologie. In de praktijk betekent dat een aandrijflijn die 10 procent minder stroom verbruikt, 15 procent meer vermogen heeft en ongeveer 40 kilo lichter is dan de momenteel toegepaste technologie.
De veelbelovende IBIS-technologie werd eerder al getest in een stationair demonstratiemodel en bevindt zich nu in de fase van praktijktests op de weg. Daarvoor wordt een Peugeot e-3008 als prototype gebruikt.

Samen met Saft, een dochteronderneming van TotalEnergies, werkt Stellantis al jaren aan zogeheten IBIS techniek. Die lettercombinatie staat voor: Intelligent Battery Integrated System. Stellantis denkt met deze techniek haar toekomstige elektrische auto’s naar een hoger plan te tillen.
Basiskenmerk van de IBIS technologie is dat de functionaliteiten van de omvormer en de lader in de accu geïntegreerd worden. De architectuur kan overweg met wisselstroom (AC) en gelijkstroom (DC), met als gevolg dat de stroom direct aan de motor geleverd kan worden. Daardoor is de accu 10 procent efficiënter. Daarnaast is de elektrische aandrijflijn door de afwezigheid van een omvormer en lader 40 kilo lichter en een stuk compacter. Dat maakt zo’n 17 liter vrij om op een andere wijze te gebruiken. Een ander voordeel is dat de nieuwe technologie profiteert van 15 procent kortere laadtijden. Stellantis claimt verder dat het onderhoud een stuk eenvoudiger is. Mede daardoor zou de kans op problemen met de aandrijflijn 3 maal zo klein zijn, waarbij de levensduur van de batterij zou zelfs “meerdere jaren” langer zijn dan die van de huidige accu’s. Last but not least nog een ander voordeel: de elektromotor die bij de IBIS aandrijflijn hoort, is 15 procent sterker. Het exemplaar in de hier getoonde Peugeot e-3008 prototype levert daardoor 234 pk.

Stellantis geeft aan dat de eerste productiemodellen met IBIS technologie nog voor 2030 te koop zullen zijn.
