De Belgische materialenspecialist Umicore en PowerCo, de batterijdivisie van de Volkswagen Groep, richten een joint venture op voor de productie van batterij materialen in Europa. Dat hebben beide bedrijven vandaag bekendgemaakt.
De joint venture was al in december vorig jaar aangekondigd, maar wordt nu officieel gemaakt. De joint venture gaat batterijmaterialen maken om op termijn 2,2 miljoen elektrische personenwagens en bedrijfsauto’s per jaar te voorzien van batterijen. Het gaat om een investering van 3 miljard euro. De hoofdzetel van de joint venture komt in Brussel.

Thomas Schmall, voorzitter RvT Powerco, Jörg Teichmann, CPO Powerco, Ralph Kiessling, EVP Umicore en Mathias Miedreich, CEO Umicore
De joint venture gaat zich primair richten op de productie van precursor- en kathodemateriaal in Europa. Er wordt gestreefd naar een jaarlijkse capaciteit van 40 GWh in 2026 met als doel tegen het einde van het decennium 160 GWh te bereiken. Dat is genoeg om de 2,2 miljoen volledig elektrische voertuigen uit de vorige alinea van stroom te voorzien.
Umicore zal vanaf 2025 de Europese batterij cel fabrieken van Powerco bevoorraden, te beginnen met de Salzgitter faciliteit van Volkswagen. Powerco wil zo’n 20 miljard euro gaan investeren in batterijproductie. Volkswagen is van plan om tegen 2030 minimaal 6 batterijfabrieken in Europa te bouwen.
