Meer dan 5 miljoen auto’s per jaar verkopen, oftewel een kleine 40 procent meer dan de 3,47 miljoen exemplaren in 2016. De afzet buiten Europa verdubbelen. Een omzet van minstens 70 miljard euro, terwijl dat vorig jaar 51 miljard euro was. Een operationele marge van 7 procent, hetgeen de helft hoger is dan momenteel. Nog eens 4,2 miljard euro aan synergievoordelen & besparingen realiseren. En 18 miljard euro investeren in onderzoek en ontwikkeling, onder meer om daarmee nog eens 8 volledig elektrische auto’s en 12 hybride modellen te kunnen lanceren.
De plannen die Carlos Ghosn (de topman van de Renault Groep, dat wil zeggen inclusief de merken Alpine, Dacia, Lada/Avtovaz en Renault Samsung Motors) heeft ontvouwd, zijn zeker ambitieus te noemen. Waar andere autofabrikanten als Ford en ook General Motors liefst wat op de rem gaan staan en kiezen voor meer winst per auto (ook als daarvoor bepaalde marktregio’s de rug toegekeerd moet worden), wil Ghosn in de hoogste versnelling vooruit.
Zijn doelstellingen staan in Drive The Future, het nieuwe strategische plan voor de komende 6 jaar. “Groupe Renault is nu een gezonde, winstgevende en wereldwijde onderneming die met vertrouwen naar de toekomst kan kijken. Drive the Future gaat over het realiseren van sterke, duurzame groei door investeringen in de belangrijkste regio’s en producten, de binnen de groep beschikbare bronnen en technologieën beter op elkaar af te stemmen, en onze kosten & concurrentiekracht verder te versterken. Met steun van de mannen en vrouwen van Renault ontsluit dit nieuwe plan ons volle potentieel om te innoveren en te groeien in een snel veranderende auto-industrie”.

De door Ghosn voorziene groei komt zoals gezegd vooral van buiten Europa, en dan niet alleen van personenauto’s maar zeker ook van de kleine bestelwagens. Zo wil Renault in China een nieuwe strategische joint venture sluiten, met name voor elektrische auto’s en die kleine bestelwagens, om zo tegen 2022 een half miljoen auto’s meer te verkopen dan nu het geval is. Daarnaast hopen de Fransen te profiteren van de groeiende kansen in Brazilië, waar de economie weer opleeft, en in India en Iran die samen ook voor 500.000 exemplaren zijn ingecalculeerd. In die landen mikken de Fransen vooral op auto’s als de goedkope Kwid van Renault zelf en op de Logan en Duster van dochter Dacia.
Grote bijdragen worden eveneens verwacht van Avtovaz, de fabrikant van Lada waar Renault recent zonder al te veel ophef alliantiepartner Nissan heeft uitgekocht. “De potentiele groei daar is enorm en wij zullen alle zeilen bijzetten om daar maximaal van te profiteren”, aldus een enthousiaste Ghosn in een vraaggesprek met Automobiel Management. Met de komst van 2 nieuwe modellen, de Vesta en de Xray, heeft Lada haar marktaandeel dit jaar al met 4 procentpunten opgevoerd naar 19,5 procent, maar daar kan volgens de CEO van moederbedrijf Renault nog heel wat bij.
Uiteraard gaat de topman ook in op de trends die de hedendaagse autowereld bezig houden. Zo wil hij de komende jaren 21 nieuwe modellen uitbrengen waarvan 8 typen SUV. Al die auto’s zijn volledig met internet verbonden, terwijl de meeste ook zijn uitgerust met technologie voor deels autonoom rijden (niveau 2 en 3). In 2022 moet een aantal modellen ook op niveau 4 zelfstandig kunnen rijden, onder meer om te voldoen aan de verwachte grote vraag naar robottaxi’s. En om verdere kosten te besparen, wordt minstens 80 procent van de auto’s gebouwd op basis van een gemeenschappelijk platform dat met de alliantiepartners Nissan en Mitsubishi ontwikkeld gaat worden.
