Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Toyota maakte van Century een wereldmerk
  • Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’
  • Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan
  • BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen
  • Audi weert AUDI van Europese wegen
  • Opel: dit is de Astra van de toekomst
  • Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten
  • Prijs vergelijking BMW i3 40 xDrive
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Toyota maakte van Century een wereldmerk

    29 september 2026

    Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

    29 september 2026

    BMW’s toekomstplannen: minder managementfuncties, meer SUV modellen

    29 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Nieuws over Oud»Alvis in de hoofdrol tijdens speciale tentoonstelling in Louwman Museum
Nieuws over Oud

Alvis in de hoofdrol tijdens speciale tentoonstelling in Louwman Museum

4 december 20192 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Alvis was tot in de jaren zestig van de vorige eeuw wereldberoemd als Britse fabrikant van kwalitatief hoogwaardige auto’s. Het merk introduceerde een aantal belangrijke innovaties die nog altijd worden toegepast in de auto-industrie. Tijdens de speciale expositie in het Louwman Museum wordt een prachtig overzicht gegeven van de belangrijkste modellen die voorzien waren van veelal karakteristiek traditionele Engelse carrosserieën.

In 1919 begon ingenieur en ondernemer Thomas George John in Coventry een autofabriek. Al in het daarop volgende jaar waren de eerste exemplaren klaar. Deze waren van hoge kwaliteit en voorzien van een 1,5 liter 4 cilinder motor met aluminium zuigers en druksmering; in die tijd vooruitstrevende techniek.

In de jaren twintig van de vorige eeuw had Alvis een leidende rol bij het gebruik van voorwielaangedreven raceauto’s. Die waren actief op Brooklands, Le Mans en de Tourist Trophy. De opgedane ervaringen in de racerij leidde ertoe dat Alvis in 1928 de eerste voorwiel aangedreven productie auto ter wereld introduceerde. Vanaf 1927 werden ook 6 cilinder modellen toegevoegd aan het levering gamma. De chassis waren van eigen fabricaat, maar het koetswerk werd door verschillende Engelse carrosseriebouwers geleverd. Dat was in die tijd gebruikelijk in luxe kringen. De modellen werden steeds groter en duurder, waardoor Alvis de concurrentie aan ging met merken als Bentley en Lagonda. In 1935 presenteerde men de eerste productie auto met volledig gesynchroniseerde versnellingsbak. Een jaar later kwam Alvis met onafhankelijke voorwielophanging.

Vlak voor het begin de Tweede Wereldoorlog kwam de nadruk bij Alvis te liggen op de productie van vliegtuigmotoren en op militaire voertuigen. Door Duitse bombardementen in 1940 werd de autofabriek volledig verwoest. Na de oorlog kwam de productie van auto’s in het hogere marktsegment weer op gang. Wederom werd er voor gekozen om de carrosserieën bij derden te betrekken.Met name de Zwitserse importeur kwam met divers designvoorstellen. In combinatie met de eigen 6 cilinder 3,0 liter lijn motor leverde dit begerenswaardige Grand Tourers op.

In 1967 werd Alvis overgenomen door Rover. Die had het voornemen om onder de naam van haar nieuwe aanwinst een sportwagen met de motor midscheeps achter op de markt te brengen. Dat plan belandde in de prullenbak toen Rover zelf verstrikt raakte in het British Leyland web. De directie van dit conglomeraat had geen enkele behoefte om Alvis in leven te houden en stopte uiteindelijk de productie van de klassieke auto’s van het merk.

 

Alvis

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.