Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Topman Jaguar Land Rover stapt op na klus te hebben geklaard
Economisch nieuws

Topman Jaguar Land Rover stapt op na klus te hebben geklaard

27 januari 20205 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De topman van Jaguar Land Rover heeft zijn vertrek aangekondigd. Ralf Speth zwaaide als CEO sinds 2010 de scepter bij het Britse merken duo dat in handen is van het Indiase Tata Motors.

Speth gaat in september met pensioen. Dit heeft Tata Motors, het Indiase moederbedrijf van Jaguar Land Rover laten weten. Speth, een Duitser, wordt in september 65. Hij zwaait af na 10 jaar leiding te hebben gegeven aan Jaguar Land Rover. Het merken duo was toen net door Tata Motors overgenomen van Ford. Speth wist namens Tata Motors aanvankelijk veel geld te verdienen met Jaguar Land Rover. Met name de enorme winstmarges op de grote Range Rover modellen waren jaloersmakend. Verder heeft Speth leiding gegeven aan een forse expansie met meer modellen en een verdere geografische spreiding. In de afgelopen 10 jaar heeft Jaguar Land Rover bijvoorbeeld fabrieken geopend in China en recent ook in Slowakije. Ook zette Speth tijdig in op elektrificatie met de succesvolle en prijzen winnende Jaguar I-Pace.

Maar de resultaten kwamen onder druk te staan toen het in China ging rondzingen dat de bouwkwaliteit en de service van met name Land Rover te wensen overliet. Tegelijkertijd liep in Europa de verkoop terug vanwege de gedaalde vraag naar SUV modellen met een diesel motor. Er moest flink op investeringen worden afgeschreven, waardoor Jaguar Land Rover in de rode cijfers belandde. Een reorganisatie was noodzakelijk en daar heeft Speth afgelopen jaar veel werk van gemaakt. Jaguar Land Rover heeft in 2019 duizenden ontslagen aangekondigd om miljarden op de kosten te besparen. Vorig jaar verkochten de zustermerken samen 557.706 nieuwe automobielen, dat was bijna 6 procent minder dan in 2018. De klad zit er vooral in bij Jaguar dat met 161.601 stuks bijna 11 procent minder auto’s aan de man wist te brengen. In ons land verkocht Jaguar vorig jaar 1.325 auto’s. In 2018 waren dat er 4.626 (waarvan 3.495 stuks van de I-Pace in december van dat jaar). Land Rover zag zijn Nederlandse verkopen vorig jaar dalen van 1.667 exemplaren in 2018 naar 1.306 auto’s.

Inmiddels werpt de sanering operatie vruchten af (zie volgende alinea). Daarmee zit het werk voor Speth er op. Tata Motors meldt dat het op zoek gaat naar een opvolger. In de wandelgangen valt te vernemen dat Hanne Sorensen, de voormalige CEO van transportbedrijf Maersk, een goede kans maken op de toppositie bij Jaguar Land Rover. Speth blijft wel commissaris van Tata Sons, het Indiase moederbedrijf van Jaguar Land Rover.

Jaguar Land Rover heeft in het afgelopen kwartaal een winst voor belastingen geboekt van omgerekend 378 miljoen euro. In dezelfde periode in 2018 werd nog 325 miljoen euro verlies geleden en dat was nog exclusief een buitengewone afschrijving van bijna 3,7 miljard euro. Ondanks lagere verkopen (zie vorige alinea) nam de omzet met 2,8 procent toe naar ruim 7,6 miljard euro. Dat was te danken een goede resultaten met de duurdere modellen zoals de nieuwe Range Rover Evoque en de gemoderniseerde Land Rover Discovery Sport. Bovendien ziet het Britse merken duo de afzet in China weer sterk toenemen en worden ook in Noord Amerika weer meer Jaguars en Land Rovers verkocht.

Daarnaast weet het Britse merkenduo dankzij het zogeheten Project Charge de kosten voortdurend terug te dringen. In het afgelopen kwartaal, het derde van het tot en met 31 maart lopende boekjaar, ging het om ruim 180 miljoen euro aan operationele kosten, 238 miljoen aan lagere investeringen en nog eens 480 miljoen aan besparingen als gevolg van kleinere voorraden. Dat alles resulteerde in een netto marge van 3,3 procent en een bruto marge van 10,8 procent. Rond de jaarwisseling had Jaguar Land Rover 4,6 miljard euro in kas en beschikte het door Speth geleide bedrijf over een leencapaciteit van nog eens ruim 2,2 miljard euro. Dat zorgt voor rust in de tent, maar om ook in de toekomst kosten te kunnen besparen is wel samenwerking gezocht met de BMW Groep. Er zal met de Duitsers onder andere samen worden gewerkt op het gebied van aandrijflijnen.

“In dit derde kwartaal van het huidige fiscale jaar kon Jaguar Land Rover de omzet en winstgroei vasthouden met het verdere transformeren van onze business. De omstandigheden in de auto industrie blijven uitdagend, maar het herstel van onze bedrijfsactiviteiten in China is bemoedigend. Dat geldt ook voor het succes van de nieuwe Range Rover Evoque. Onze pro actieve en doortastende acties hebben geleid tot een robuuster bedrijf dat tegen een stootje kan”, aldus Speth.

De in september afzwaaiende topman voegt daar aan toe dat de verbeterde financiële situatie “de volgende fase van ons offensief aan nieuwe modellen en technologieën ondersteunt, met een keuze uit elektrische, benzine of diesel aandrijving”. Zo wordt er momenteel veel werk gemaakt van (stekker) hybride uitvoeringen. Eind dit jaar zal het doek van de volledig elektrische opvolger van de Jaguar XJ worden gehaald. Land Rover zal in 2021 het doek van de nieuwe editie van de Range Rover Sport halen. De pers kan binnenkort kennismaken met de compleet gemoderniseerde F-Type.

Jaguar Land Rover Speth

Related Posts

Jaar vol tegenslag duwt Jaguar Land Rover in de rode cijfers

11 mei 2026

Newsflash: elektrische Volkswagen Golf komt pas in 2030

8 mei 2026

Newsflash: Lamborghini eert de Miura

6 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.