Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Exclusief: Czinger 21C Live in detail
Introductienieuws

Exclusief: Czinger 21C Live in detail

4 maart 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Czinger heeft in Londen haar 1.250 pk sterke 21C hyper sportwagen onthuld. Het in Californië gevestigde, startende bedrijf belooft in de nabij de toekomst nog 3 andere modellen te zullen introduceren.

De Czinger 21C is compleet nieuw en heeft een 1+1-persoons zit configuratie. De hybride hyper sportwagen gaat concurreren met de McLaren Speedtail en de nog te introduceren Aston Martin Valkyrie. De oplage van de Czinger 21C zal worden gelimiteerd tot 80 exemplaren. Die krijgen een prijskaartje van minimaal 3,75 miljoen euro en maximaal 5,25 miljoen euro.

Eigenaar van het jonge automerk is Kevin Czinger. Tussen 9 en 17 uur houdt hij zich bezig met zijn hightech bedrijf. In de avonduren ontwikkelende hij de 21C. Daarvoor heeft Czinger inmiddels meer dan 350 patenten aangevraagd. Alle technologie van de 21C is intern ontworpen en wordt ook zelf door het bedrijf geproduceerd.

De 21C zit vol unieke 3D geprinte componenten, zoals de draagarmen van de wielophanging. Czinger zegt hier het ideale compromis gevonden te hebben tussen zo min mogelijk materiaal en een maximum aan sterkte. In de natuur zouden dieren hun spieren en planten hun vezels op soortgelijke wijze ontwikkelen. Gekoppeld aan een ultra lichtgewicht aluminium / koolstofvezel chassis van deze innovatieve constructiemethode levert een sportwagen op die voor zijn soort een vedergewicht is: hij doet de weegschaalnaald uitslaan tot slechts 1.250 kg. Dit getal is identiek aan het motorvermogen, waardoor er sprake is van een zelden geëvenaarde 1:1 verhouding tussen paardenkracht en kilo’s; een ideaal uitgangspunt voor indrukwekkende prestatiecijfers.

Voor de aandrijving van de 21C zorgt een dubbel geblazen 2,88 liter grote V8 die naast benzine ook draait op relatief milieuvriendelijk, carbon neutraal bio-methanol. Ook deze motor is volledig in eigen huis ontwikkeld; voor een startende autofabrikant beslist opmerkelijk. Pas bij 11.000 toeren grijpt de begrenzer in. Op eigen kracht levert de V8 liefst 950 pk. Volgens Czinger is er in de wereld geen enkele andere motor die zo’n hoog specifiek vermogen heeft. De V8 krijgt assistentie van een tweetal, op de vooras geplaatste, elektrische collega’s die elk goed zijn voor 150 pk. Onder de streep levert dat 1.250 pk op. Het vermogen van de verbrandingsmotor wordt via een 7-traps automaat met dubbel koppeling naar de achterwielen gestuurd.

Het zal geen verrassing zijn dat de prestaties van de 21C indrukwekkend zijn. Hij sprint sneller naar 100 km/u dan zo’n beetje alle ander hyper sportwagens: voor deze klus heeft de Czinger slechts 1,9 seconden nodig. Als topsnelheid wordt een haast ongelooflijke 430 km/u genoemd. Bij een dergelijk tempo is het natuurlijk belangrijk dat een auto over perfecte aerodynamische eigenschappen beschikt. Gelukkig stelt de 21C wat dit betreft niet teleur. Czinger stelt dat de sportwagen zal worden aangeboden in 2 varianten. De ‘standaard’ uitvoering voor op de openbare weg genereert 250 kg neerwaartse druk bij 250 km/u. De nog lichtere, voor circuit gebruik bestemde versie doet daar een flinke schep bovenop (790 kilo), maar keerzijde dat die wel iets aan topsnelheid inlevert. Toch is die variant altijd nog 380 km/u snel.

Klinkt dit allemaal te mooi om waar te zijn? Eigenlijk niet. Want anders dan veel andere startende autobouwers is Czinger voor het in productie nemen van de 21C niet afhankelijk van aanbetalingen van potentiële klanten oftewel geldschieters. Het hele project is door Kevin uit eigen zak betaald. Nou ja, een stel vrienden van hem heeft ook hun knip getrokken. Maar de financiering van de eerste Czinger is dus helemaal rond. Al met al is er reeds 150 à 200 miljoen dollar in de 21C geïnvesteerd. Czinger is vanwege de solide financiering van de 21C dus geen eendagsvlieg. Vandaar dat er 3 andere modellen in de pijplijn zitten. Czinger wil zichzelf niet positioneren als hyper sportwagen specialist, maar als (super)luxe merk. Daar horen ook minder extreem snelle modellen bij.

Geen van allen zullen overigens volledig elektrisch zijn. Czinger is namelijk erg kritisch over dergelijke auto’s: als je geen gebruik maakt van een bestaande, goed functionerende infrastructuur, dan is ‘duurzaamheid’ een wassen neus. Het bedrijf stelt dat bestaande tankstations kunnen worden omgebouwd voor alternatieve, milieuvriendelijkere brandstoffen. Dat is er sprake van hergebruik. En is dat niet wat de milieubeweging wil?

Helemaal als bij dergelijke, aangepaste tankstations stops worden gemaakt met lichtgewicht auto’s die relatief weinig brandstof gebruiken. In de Czinger wordt de klimaatproblematiek van de verkeerde kant benaderd. Bestaande techniek en infrastructuur biedt volgens het bedrijf nog volop oplossingspotentieel. Let maar op: van Czinger gaat wij nog veel horen!

Czinger Czinger 21C

Related Posts

Newsflash: Volvo laat klant niet betalen voor stoelverwarming

20 december 2022

Newsflash: Ferrari en Mercedes-AMG omarmen extra krachtige elektromotoren

15 augustus 2022

Newsflash: BMW gaat in China de nieuwe i3 bouwen

17 juni 2022

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.