Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
  • Export Chinese auto’s naar Europa explodeert
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Peugeot 208 is best verkochte auto van Europa
Verkoopcijfers

Peugeot 208 is best verkochte auto van Europa

21 mei 20215 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Peugeot 208 was in april de best verkochte auto in Europa. Hij blijft zijn SUV broer 2008 in de registratiestatistieken voor, zo blijkt uit cijfers van Jato Dynamics. Eerder meldde Autointernationaal al dat de totale verkoop van nieuwe auto’s in Europa in april met 256 procent gestegen is. Ten opzichte van dezelfde maand van 2019 blijft de afzet echter nog flink (23 procent) achter.

Volkswagen ging in april bij de merken aan kop. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de elektrische auto’s van de Duitsers. Het betreffende segment wordt namelijk aangevoerd door de Volkswagen ID.4 en ID.3, gevolgd door de Renault Zoé. Tesla is weggevallen uit de top 10. Volgens Jato Dynamics is het marktaandeel van stekker hybride en volledig elektrische auto’s dit jaar gestegen van 11 procent naar 15 procent. In 2019 bedroeg het aandeel slechts 3 procent. Dieselende personenwagens namen 24 procent van de verkopen voor hun rekening. Dat was in april 2020 nog 31 procent.

De Volkswagen Groep pakte in april het grootste marktaandeel: 26,8 procent. De toppositie van de Duitsers wordt echter wel bedreigd, want vorig jaar had dit autoconcern nog 29,3 procent van de Europese markt in handen. Het marktaandeel van Stellantis steeg in dezelfde periode van 17,0 procent naar 21,9 procent. Op basis van extrapolatie zal de Volkswagen Groep dus volgend jaar onttroond worden als grootste partij op de Europese automarkt. Maar zo simpel is het vaak niet. En het is niet zozeer de Volkswagen Groep die zich zorgen dient te maken, maar de alliantie van Renault en Nissan. Die had in 2018 nog 14,0 procent van  de Europese automarkt in handen, maar dat is in 4 jaar tijd gestaag gedaald naar 10,5 procent. De tijd zal leren of deze combinatie zich zal kunnen herpakken of dat de overmacht van de Volkswagen Groep en Stellantis te groot is geworden. Van buiten Europa wordt de alliantie van Renault en Nissan bedreigd door Hyundai en Kia. Die timmeren sinds dit jaar stevig aan de weg met een bijdetijds modellengamma, met als resultaat 7,3 procent marktaandeel. Hyundai en Kia moeten de BMW Groep (7,4 procent marktaandeel) nog wel nipt voor laten gaan. Dit Duitse concern had in 2020 nog 8,9 procent van de Europese markt in handen, maar weet dit jaar maar in beperkte mate te profiteren van de sterk gestegen vraag naar auto’s in Zuid Europese landen.

De absolute verkooptopper van Europa was in april de Peugeot 208. Daarvan reden 18.387 exemplaren de showroom uit. Op nummer 2 eindigde zijn SUV broer, de Peugeot 2008 met 18.328 registraties. De Volkswagen Golf maakt de top 3 compleet met 17.763 verkochte exemplaren. Dit model was traditioneel marktleider in Europa, maar moet het nu zonder volledig elektrische versie doen. Indien de verkopen van de Volkswagen ID.3 (5.735 stuks) bij die van de Golf worden opgeteld, dan worden de oude verhoudingen hersteld. Min of meer hetzelfde beeld zie je in het B segment. Daar heeft de Renault Clio haar leidende positie verspeeld aan de Peugeot 208. Exclusief de verkopen van de elektrische versie van dit model, gaat de Clio echter onverminderd aan kop. Dit illustreert enerzijds de kwaliteiten van de verbrandingsmotor versies van de Renault, maar laat anderzijds zien dat Peugeot een goede strategische zet heeft gedaan door een volledig elektrische versie van de 208 te ontwikkelen. Van die techniek keuze profiteert ook de Opel Corsa.

Afgelopen maand waren de podiumplaatsen in het segment van de elektrische auto’s zoals gezegd voor de Volkswagen ID.4 (7.335 registraties), de Volkswagen ID.3 (5.735) en de Renault Zoé (4.015). Daarna volgen de Peugeot e-208, de Hyundai Kona Electric, de Fiat 500e (nieuw in de top 10), de Kia e-Niro en de Volkswagen e-Up. Opvallend is de enorme verkoopstijging van de Smart Fortwo EQ. De minimale actieradius blijkt voor deze elektrische stadsauto dus niet echt een probleem te zijn. Een flets uiterlijk is dat wel, getuige het feit dat de Nissan Leaf genoegen moet nemen met de laatste plaats in de top 10.

De populairste stekker hybride auto van afgelopen maand was de Ford Kuga PHEV, waarvan 4.171 exemplaren werden verkocht. De Volvo XC40 Recharge T4/T5 volgt op de tweede plek met 3.798 stuks en de Peugeot 3008 HYbrid maakt met 3.507 registraties de top-3 compleet. Nieuw in de top 10 zijn de Seat / Cupra Leon eHybrid en de E-Tech Plug-in uitvoering van de Renault Captur. In het totale verkoopoverzicht en dat van de elektrische personenwagens komen D segment modellen niet voor. In het stekker hybride segment is dat anders: daar zien we dat de BMW 3-serie in april de 5de plek bezette, de Mercedes GLC goed was voor de 8ste positie en dat zelfs de BMW X5 onderdeel uitmaakte van de top 10.

Benzineauto’s waren in april nog altijd met afstand het populairst. Vorige maand was 59 procent van de nieuw verkochte auto’s met enkel een benzinemotor uitgerust, tegenover 58 procent in april vorig jaar.

 

Elektrisch Europa Stekker hybride

Related Posts

Export Chinese auto’s naar Europa explodeert

13 augustus 2026

Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren

13 augustus 2026

Leaserijders met elektrische auto zorgen 2 keer per dag voor piekbelasting

12 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.