Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Ondanks lagere verkopen meer omzet en winst voor Volkswagen
Economisch nieuws

Ondanks lagere verkopen meer omzet en winst voor Volkswagen

7 maart 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Volkswagen Groep heeft in 2021 een nettowinst gerealiseerd van 15,4 miljard euro. Dat is 75 procent meer dan in 2020. De omzet steeg met 12,3 procent naar 250 miljard euro, zo meldt de fabrikant.

De omzet steeg dankzij een gemiddeld hogere verkoopprijs. Het totaal aantal auto’s dat aan de man of vrouw werd gebracht daalde echter met 6,3 procent (oftewel 600.000 stuks) naar 8,6 miljoen eenheden. In vergelijking met pre corona jaar 2019 is er zelfs sprake van een afzetdaling van 2,4 miljoen auto’s. Dat de winst steeg, is met name te danken aan kostenbesparingen. Zo daalden de overhead. Ook was de verkoop mix beter dan in 2020 met meer margerijke modellen. Verder kon er dankzij de schaarste aan nieuwe auto’s hogere prijzen worden gerekend.

Het Volkswagen concern denkt dat dit jaar de verkoop met 5 tot 10 procent zal stijgen. Maar dat is onder de assumptie dat nieuwe coronaverstoringen uitblijven en de oorlog in Oekraïne niet tot grote nieuwe productieproblemen zal leiden. De Volkswagen Groep maakt zich grote zorgen over dit conflict en stelt dat de laatste ontwikkelingen er op wijzen dat er tóch sprake van een negatieve impact zal zijn. “Het risico bestaat dat de laatste ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne ernstige gevolgen hebben voor ons bedrijf. Dat kan ook komen door flessenhalzen in de leveringsketen. Op dit moment is nog niet in te schatten wat de specifieke gevolgen zullen zijn”, aldus de Volkswagen Groep in haar jaarbericht. Over de verwachte winst doet het autoconcern geen uitspraken.

Naar eigen zeggen is de Volkswagen Groep met een marktaandeel van 25 procent marktleider op de Europese markt voor elektrische auto’s. De verkoop verdubbelde vorig jaar naar 425.000 eenheden. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de populariteit van de Skoda Enyaq iV en het succes van de Audi Q4 e-Tron. De eigen elektrische modellen ID.3 en ID.4 maken tot nu toe minder indruk op de consument. Volkswagen krijgt in 2023 een nieuwe kans als de ID.Buzz in productie gaat. Dat model straalt veel meer ‘emotie’ uit dan de tot nu toe gelanceerde elektrische modellen. Met name de ID.3 heeft de kille uitstraling van een koelkast.

Vorige week kondigde Volkswagen zijn nieuwe platform voor elektrische auto’s, Trinity, aan. Dit project omvat de nieuwe strategie van de Duitsers voor elektrische mobiliteit en zou de grootste moderniseringsslag in de geschiedenis van het autoconcern zijn. Onderdeel van het Trinity avontuur is ook de bouw van een compleet nieuwe fabriek. Daar moeten met veel minder manuren auto’s gebouwd gaan worden. De Volkswagen Groep blijft zich ook focussen op software ontwikkeling en autonoom rijden. Dat leidt ertoe dat in 2021 de uitgaven voor R&D opliepen tot 15,6 miljard euro, hetgeen ruim 12 procent meer is dan in 2020. Aan de andere kant werden de kapitaalbestedingen met ruim een half miljard euro teruggedrongen naar 10,5 miljard euro. Zo bespaart Volkswagen geld door geen opvolger voor de sedan versie van de Passat te ontwikkelen. Bij dochter Audi zijn de vervangers voor de A1 en Q2 geschrapt. Skoda heeft de Fabia Combi en de opvolger van de Scala geannuleerd.

Volkswagen

Related Posts

Newsflash: orderboeken voor BMW i3 gaan eerder open

10 juni 2026

Volkswagen ligt op schema met inkrimping personeelsbestand

6 juni 2026

Volkswagen wint hoger beroep in dieselschandaal

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.