Nissan staat op het punt om zijn aanbod van high performance Nismo modellen uit te breiden. Dit betekent, naast getunede versies van belangrijke volume producten, ook de terugkeer van een supersportwagen.
Nissan bevestigde onlangs dat het begin volgend jaar de Ariya Nismo in Europa zal lanceren als de nieuwe performance vlaggenschip uitvoering van de elektrische SUV. Het betekent de comeback van de sportieve badge in onze marktregio sinds de GT-R Nismo uit het verkoopverkoop werd gehaald vanwege steeds strengere emissievoorschriften.

In Europa moeten we het doen zonder de 400Z sportwagen omdat hij niet voldoet aan de emissievoorschriften, maar Ivan Espinosa, hoofd wereldwijde product strategie bij Nissan, bevestigt dat elektrificatie weer kansen biedt om dergelijke modellen in onze regio te gaan verkopen. “De toekomstige interpretatie van onze high-performance auto’s zal waarschijnlijk geëlektrificeerd zijn”, zei hij. “Het is duidelijk waar wij met onze sportwagens naar toe moeten gaan”. Espinosa voegde er aan toe: “Het is ook voorstelbaar dat een paar van onze belangrijkste modellen een Nismo versie krijgen omdat dat een manier is Nissan als merk meer kleur te geven.
Nissan hintte vorig jaar op een geëlektrificeerde toekomst voor de GT-R door de wilde Hyper Force conceptstudie te tonen. Op de vraag of een potentiële productieversie van die auto het Europese continent zal bereiken, antwoordde Espinosa: “Het feit dat het model elektrisch is, zal helpen. Door geëlektrificeerde sportwagens te maken, wordt het gemakkelijker om ze op veel markten te gaan verkopen. Nu zijn daarvoor de mogelijkheden beperkt”.

Espinosa vervolgde over de Europese markt: “Er zijn veel liefhebbers van de GT-R op het oude continent en wij zouden daar dolgraag weer een supersportwagen gaan verkopen”. Maar in eerste instantie zullen wij het moeten doen met de Ariya Nismo. Espinosa wil niet zeggen welke mainstream elektrische modellen daarna in aanmerking komen voor een Nismo behandeling. Hij belooft echter dat de sportieve kuur primair gericht is op het verhogen van het prestatieniveau.
Mogelijk komt de er van de Leaf opvolger ook een Nismo versie. Dat Nissan model transformeert van hatchback tot cross-over.
