Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Trump maakt Amerikaanse Audi fabriek onzeker
Economisch nieuws

Trump maakt Amerikaanse Audi fabriek onzeker

De CEO van de Volkswagen Groep is kritisch over het tariefbeleid van de Amerikaanse president
19 januari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Na Trumps toespraak in Davos eist Europa’s machtigste topman in de auto-industrie “duidelijke standpunten” en plaatst hij vraagtekens bij nieuwe investeringen in de Verenigde Staten. Dit geldt met name voor één project: de Audi fabriek.

Veel CEO’s bleven weg uit Davos: te gevoelig, te wispelturig, te politiek. Oliver Blume deed als topman van de Volkswagen Groep het tegenovergestelde. Te midden van het World Economic Forum beantwoordt de CEO vragen over de nieuwe wereldorde … en trekt hij directe conclusies voor ‘zijn’ bedrijf.

Naar aanleiding van het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump pleit Blume in een interview voor een zelfverzekerde houding van Europa. De Europese Unie heeft volgens hem “correct” gereageerd op de dreiging met importheffingen vanuit Washington. Blume zegt daarover: “Europa heeft veel sterke punten en kan met vertrouwen optreden. Daarom zijn duidelijke standpunten belangrijk”. Hij vult aan: “Het positieve aspect was uiteindelijk dat de Amerikaanse president het idee van extra importheffingen liet vallen. Stabiele en betrouwbare randvoorwaarden zijn cruciaal voor de industrie. Daarom blijven we ons richten op dialoog en internationale samenwerking … aan beide zijden van de Atlantische Oceaan”.

Tegelijkertijd koppelt hij nieuwe Amerikaanse investeringen aan verlichting van de tarievendruk: “Zolang de importheffingen ongewijzigd blijven, is een grote extra investering financieel niet haalbaar”. Dit geldt ook voor een mogelijke Audi fabriek ((mogelijk in South Carolina, bij het nieuwe merk Scout) in de Verenigde Staten.

Blume trapt nu dus op de rem: “Bij ongewijzigde tarieven is zo’n grote extra investering niet te financieren”, zegt hij. De boodschap aan Trump is helder: verlaag de importbelastingdruk, of wij komen niet. En dat terwijl de Verenigde Staten voor Audi de belangrijkste groeimarkt is. Maar er zijn dus grenzen. Begrijepijk, want de huidige importheffingen hebben de Volkswagen Groep in 9 maanden tijd al 2,1 miljard euro gekost.

Porsche

Tegelijkertijd waarschuwt voor een totale ineenstorting van de verkoop van Porsche in China. “De tijd van pappen en nathouden is voorbij.”

De Chinese markt voor luxe import-auto’s is met maar liefst 80 procent ingestort. Porsche verloor daardoor in één klap een kwart van zijn wereldwijde afzet. Een “nieuwe luxebelasting” en de economische malaise nekken de Duitsers.

Blume is somber: “Het succesvolle exportmodel van de afgelopen decennia werkt niet meer”. Hij hint er zelfs op dat Porsche misschien wel lokaal in China moet gaan produceren om te overleven. Een Porsche ‘Made in China’? Dat was tot voor kort ondenkbaar en heiligschennis, maar met een sputterende groeimotor en de felle concurrentie voor de Taycan, sluit Blume niets meer uit.

Europa is naïef

Ook voor Europa heeft Blume een boodschap: word harder. Hij wijst op de asymmetrische handel: Europese merken betalen 15 procent heffing in de VS, maar Amerikaanse merken betalen in Europa soms niks (als het Europese Parlement de tarieven naar 0 procent brengt). “Dit vervalst de concurrentie”.

Hij pleit voor ‘Local Content’ regels, net zoals in China en de Verenigde Staten. Wil je als Chinees merk in Europa verkopen? Dan moet je hier ook produceren en belasting betalen. “Een Europees footprint moet waarde hebben”, stelt hij. Het is een roep om protectionisme, verpakt als ‘eerlijke concurrentie’.

Minder investeringen

Ondertussen snijdt Blume ook in eigen vlees. Het investeringsbudget voor de komende 5 jaar wordt teruggeschroefd naar 160 miljard euro. “We moeten focussen op waar de winst zit”, aldus de CEO. En dat is op dit moment duidelijk niet in de export van auto’s naar China.

Audi Blume Trump Verenigde Staten Volkswagen Groep

Related Posts

Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9

6 augustus 2026

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Newsflash: BMW broedt op een nieuwe M2 variant

5 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.