De goedkeuring van Tesla’s geavanceerde rijhulpsysteem voor gebruik op de openbare weg in Nederland is in de autowereld niet onopgemerkt gebleven.
Alwin Bakkenes, de Nederlandse softwarebaas van Volvo, noemt het systeem “geweldig” en verwacht dat andere merken ook snel goedkeuring zullen krijgen om hun auto’s deels autonoom op de openbare weg te laten rijden.
Tesla kreeg vorige week na een testtraject van anderhalf jaar goedkeuring voor de uitrol van Full Self-Driving (Supervised) in haar auto’s. Hoewel keuringsinstantie RDW benadrukt dat met het systeem een auto niet volledig zelfstandig kan rijden (de bestuurder blijft verantwoordelijk en moet altijd controle houden) kijken andere autofabrikanten met veel interesse naar deze stap.
Bakkenes, hoofd Global Software Engineering bij Volvo en verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de autosoftware, reageert enthousiast op de toelating van Tesla’s geavanceerde rijhulpsysteem: “Het is geweldig dat de technologie in Nederland is goedgekeurd. Dat betekent dat andere merken zullen volgen”
Volvo brengt met de nieuwe EX60 een eigen systeem (Navigate Pilot Assist) op de markt, waarbij exemplaren van dit model in eerste instantie alleen nog op snelwegen grotendeels zelf kunnen rijden. Bestuurders moeten net als bij Tesla blijven opletten en altijd kunnen ingrijpen. In de toekomst zal het systeem ook op andere wegen werken. Om dat mogelijk te maken, gaat Volvo auto’s uitrusten met extra camera’s die de omgeving zijwaarts scannen.
Bakkenes kan niet zeggen of met de RDW gesproken wordt over goedkeuring van het nieuwe systeem. “Wij opereren in meer dan 80 markten dus wij zijn met veel instanties in gesprek. Maar we zullen deze technologie zeker ook in Nederland uitrollen”. Voorlopig richt Volvo zich op Level 2+ van autonoom rijden, waarbij de bestuurder ‘hands-off’ kan rijden, maar nog wel moeten blijven opletten. Een stap naar Level 3 (waarbij de bestuurder zijn ogen van de weg mag halen; eyes-off) sluit het merk echter niet uit.
