Een opvallende ontwikkeling in de autobrnache: Porsche heeft zich ingekocht bij de veel kleinere autobouwer Rimac Automobili, bekend van zijn elektrische supersportwagen Concept One.
Porsche meldt dat het een aandeel van 10 procent heeft genomen in het Kroatische Rimac, dat ooit begon als klusser in een garage. Dat deze kleine speler in het supersportwagen segment zich in de kijker heeft weten te spelen bij zijn veel grotere collega, is te ‘danken’ aan het door de media zeer breed uitgemeten spectaculaire ongeval van Richard Hammond, een van de presentatoren van The Grand Tour op Amazon Prime, met de elektrische en 1.088 pk / 1.600 Nm sterke Concept One. Deze creatie van Rimac wordt aangedreven door 4 elektromotoren (voor elk wiel een exemplaar) en kan in 2,6 seconden naar 100 km/h sprinten. Zijn topsnelheid is elektronische begrensd op 355 km/u.

Porsche geeft geen verdere toelichting op deze aandelenkoop dus het is gissen naar de redenen. Het enige wat het Duitse merk kwijt wil in zijn persbericht is dat het in Rimac “een ontwikkelingspartner ziet” voor elektrische aandrijflijnen. Wellicht is de interesse gewekt door het prestatieniveau van het tweede model van de Kroatische autobouwer Porsche, de C Two die afgelopen maart gepresenteerd werd. Die ontwikkelt 1.914 pk en loopt maximaal 412 km/u, met een actieradius van liefst 650 kilometer. De C Two zit binnen 2 seconden op 100 km/u.
Het in 2009 opgerichte Rimac is afgelopen decennium uitgegroeid tot een fabrikant van aandrijfcomponenten en batterijsystemen. Daarnaast produceert het ook elektrische fietsen onder de naam Greyp Bikes. Onder meer de nieuwe Aston Martin Valkyrie zal een batterijenpakket van Rimac geleverd krijgen. Hetzelfde geldt voor de indrukwekkende Koenigsegg Regera, die gebruik maakt van hybride technologie van de Kroaten. Als je iets aan dit bedrijf mag leveren, dan weet je dat je product tot de top behoort.

Rimac heeft inmiddels 400 man in dienst. De supersportwagens zijn het visitekaartje van het bedrijf. Bij Porsche is dit stukje promotie dus niet onopgemerkt gebleven. De C Two heeft de mogelijkheid om via een 250 kW snel laadsysteem de accu in 30 minuten tijd voor 80 procent ‘vol te tanken’. Ook daarin is Porsche geïnteresseerd.

Onder de indruk: Porsche topman Oliver Blume (l.) krijgt uitleg van Mate Rimac (r.)
Volgens Porsche heeft Rimac zich met de ontwikkeling van bovenomschreven sportwagen modellen en technieken bewezen op het gebied van elektrische auto’s. Met de “veelbelovende ideeën” uit het Kroatische Zagreb hoopt Porsche voordeel te kunnen doen bij zijn eigen gamma. De Duitsers hebben onlangs de naam bekend gemaakt van hun eerste volledig elektrische sportsedan: Taycan. Dit model gaat volgend jaar in de verkoop.

Rimac ziet de samenwerking ook rooskleurig in. “Dit is een belangrijke stap voor ons om een grote leverancier van systemen en technologieën voor elektrische sportauto’s te worden”, aldus de CEO. Een auto met de rijeigenschappen van een Porsche en de elektrotechniek van Rimac zou een onoverwinnelijke mix van eigenschappen kunnen opleveren.
