Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 4
  • Geely topman Li Shufu geeft het stuur uit handen
  • Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 8
  • Volvo-fabrieken worden vanaf 2028 productiehubs voor Lynk & Co en Zeekr
  • Verzekeringszorgen over Chinese automerken
  • Newsflash: Peugeot broedt op 308 Fastback
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 7 CSH-P
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Chery Tiggo 4

    18 augustus 2026

    Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger

    18 augustus 2026

    Prijs vergelijking Chery Tiggo 8

    18 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Hyundai geeft hete Apple aan Kia
Economisch nieuws

Hyundai geeft hete Apple aan Kia

26 januari 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Hyundai worstelt met een mogelijke samenwerking met Apple voor wat betreft de ontwikkeling van de eerste auto van de hightech gigant. De Zuid-Koreaanse fabrikant zou deze hete aardappel daarom liever aan zijn dochtermerk Kia willen geven.

Hyundai overweegt om in zee te gaan met Apple voor de productie van een elektrische auto voor de iPhone maker, maar een definitief besluit is nog niet genomen, zo laten medewerkers van de Zuid-Koreaanse autofabrikant weten. Managers van Hyundai vrezen dat een samenwerking met Apple kan leiden tot conflicten en dat dit negatieve gevolgen kan hebben voor het eigen imago. “Apple is overal de baas over. Ze hebben hun eigen marketing, eigen producten en eigen merk. Hyundai is ook gewend overal de baas over te zijn. Dat werkt niet echt”, zegt een van de bronnen.

Het alternatief zou een speciaal team van dochter Kia kunnen zijn. Deze autofabrikant is wel gewend om orders te ontvangen. Door Kia op het Apple project te zetten, is de kans dat de samenwerking schipbreuk gaat leiden kleiner, zo is de gedachte. Een tweede voordeel van deze constructie is dat Hyundai, dat nogal een hoge eigendunk heeft, dan niet meer wordt geassocieerd met het produceren van auto’s voor externe partijen. Zo’n samenwerking zou dan vergelijkbaar zijn met het werk dat de Taiwanese fabrikant Foxconn doet voor Apple bij de productie van de iPhone. Apple zou aan het Koreaanse bedrijf gevraagd hebben om de zelfstandig rijdende wagens in een Amerikaanse fabriek te gaan assembleren.

Met welke autopartijen Apple nog meer praat, is niet bekend. Verhalen over een elektrische auto van dit hightech concern gaan al sinds 2014 rond. Ingewijden vertelden recent dat het voertuig vanaf 2024 verkocht zal worden, maar Apple analist Ming-chi Kuo schat de situatie minder positief in: hij verwacht de ‘Apple iCar’ pas na 2025. De auto moet volledig emissievrij worden en gaat gebruik maken van een speciale accu die een grotere actieradius dan de huidige elektrische modellen mogelijk maakt. De wagen zal ook deels zelfstandig rijdend worden. Apple test hiertoe al jaren systemen onder de noemer Project Titan, waarvoor in de Verenigde Staten al testauto’s rondrijden.

Hyundai is één van de autobouwers die het liefst alles zoveel mogelijk in eigen huis doet en houdt. “Het is niet zo dat wij op contract auto’s voor anderen bouwen of assembleren, ook al is er best ongebruikte productiecapaciteit beschikbaar. Bovendien levert samenwerking met Apple nou niet altijd goede producten op”, zo laten managers vanuit Seoul weten. Ook het idee dat Apple die ‘gezamenlijke auto’ het liefst in de Verenigde Staten wil bouwen, staat Hyundai niet aan. De Koreanen proberen daar juist een duurder imago op te bouwen met haar luxe merk Genesis. Dat zou door een rol als contractbouwer ondermijnd kunnen worden. Maar Kia kan er voor zorgen dat het mes aan 2 kanten snijdt: geen imagoschade maar wel vergaring van knowhow (en extra inkomsten).

 

Apple Hyundai Kia

Related Posts

Newsflash: Peugeot houdt de E-298 GTi exclusief

6 augustus 2026

Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top

1 augustus 2026

Kia’s winst daalt in het tweede kwartaal ondanks recordverkopen

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.