Er komt geen tweede editie van de Zoé. De R5 Electric zal zijn plaats innemen. Renault topman Luca de Mei heeft dat onlangs bevestigd tijdens de presentatie van de financiële resultaten over de eerste helft van 2021.
Het is opvallend dat de Zoé geen directe opvolger krijgt want het model is best succesvol. Maar hij moet wijken voor de R5 Electric. Dat was al te verwachten aangezien de R5 een vergelijkbaar formaat heeft en vanaf 2024 de kaart mag spelen van de relatief betaalbare, compacte elektrische auto. Toch is het onlogisch dat Renault nu de naam Zoé laat vallen omdat dit model een goede reputatie heeft opgebouwd op de markt voor elektrische auto’s. Als we zeggen “Ik rijd Zoé”, dan weet het grote publiek direct dat het de elektrische auto van Renault is! Een reputatie die gepaard gaat met een benchmarkstatus en commercieel succes, want de Zoe was in 2020 de bestverkochte elektrische auto in Europa en overschreed zelfs de mijlpaal van 100.000 verkochte eenheden in 1 jaar tijd!

De Meo (tweede foto) lichtte de beslissing als volgt toe: “het is vrij normaal dat wij besluiten om de ene auto te vervangen door een andere. Ik denk dat de R5 Electric (idem) een behoorlijk sterk product is”. De verandering valt samen met de lancering van een nieuw platform, de CMF-BEV, “waarmee we qua kosten zeer concurrerend willen zijn, omdat de rol van dit platform is om het elektrische voertuig in Europa te democratiseren”. Een populariteitstoename die Renault wil bereiken door een iconisch model nieuw leven in te blazen en de retrokaart te spelen zoals Fiat doet met de 500, een ander voormalig populair icoon. De Meo verduidelijkte dat de Zoé, gepresenteerd in 2012 en grondig herzien in 2019, in de catalogus zal blijven tot de komst van de R5 Electric, dat wil zeggen tot en met 2024.
