Toyota hoopt in de eerste maand van 2022 minimaal 800.000 auto’s te kunnen bouwen. Met dat aantal kan ook deels de productieachterstand die dit jaar is ontstaan als gevolg van de microchip tekorten worden weggewerkt.
Met 800.000 auto’s komt de output circa 10 procent hoger uit dan in januari dit jaar. Als gevolg van de extra productie denkt Toyota vast te kunnen houden aan de voorspelling dat het in het huidige boekjaar, dat tot en met 31 maart 2022, loopt 9 miljoen voertuigen kan bouwen. De Japanners stellen dat het chiptekort nu beter onder controle is. De grootste autofabrikant ter wereld blijft nauw samenwerken met de leveranciers om de keten te versterken. “Wij doen alles wat we kunnen om er voor te zorgen dat wij zo snel mogelijk zoveel mogelijk auto’s aan onze klanten kunnen leveren”.
In oktober, de laatste maand waarvoor cijfers zijn gepubliceerd, lag de wereldwijde productie bij Toyota met 627.452 exemplaren 26 procent onder het niveau van dezelfde maand in 2020. De oorzaak daarvoor is vooral in de Japanse fabrieken te vinden, waar de productie met meer dan de helft terugliep. Elders in de wereld ging het al weer een stuk beter met een outputdaling van slechts 11 procent naar 475.534 auto’s. De verkopen kwamen in oktober uit op 677.564 voertuigen, dat was 20 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Over de eerste 10 maanden van dit jaar verkocht Toyota 8.709.362 auto’s waarmee het de titel van grootste autofabrikant ter wereld niet meer kan mislopen. De Japanners eindigden ook in 2020 bovenaan de afzetstatistieken.
Toyota kan met nog een paar weken te gaan terugkijken op een goed verkoopjaar in Europa. Tegen de verdrukking in kon er 13,1 procent worden geplust. Dochter Lexus deed ook leuk mee met 6,3 procent hogere verkopen. Gezamenlijk kon daardoor het marktaandeel verder worden opgevoerd tot 6,5 procent. Dat was begin 2020 nog 5,8 procent. Toch is niet elk Toyota model succesvol. Zo is de Europese comeback van de Camry op de Europese automarkt geflopt. Een ervaring rijker zet Toyota haar kaarten nu vooral in op SUV modellen. Daarmee zal ook het segment van de elektrische auto’s worden betreden: de verkoop van de BZ4X start volgend jaar.
