In de afgelopen jaren is de elektrificatie van het wagenpark snel gegaan, met name in Nederland. Autofabrikanten leken nogal verkrampt en monomaan al hun kaarten in te zitten op volledig emissievrije aandrijving. Maar menig consument vindt de transitie toch wat te geforceerd en snakt naar een minder verkrampte vergroening van het modellenaanbod. Gelukkig zijn autofabrikanten niet vergeten dat er meer is tussen hemel en aarde, waardoor hybride modellen nu een renaissance beleven. Zoals bij het Italiaanse Fiat. Na eerst de 500e en vervolgens de 600e gelanceerd te hebben, volgt nu de 600 Hybrid. Spoedig kunnen wij ook een nieuwe 500 Hybrid verwachten. Die combineert het koetswerk van de 500e met de aandrijflijn van de 600 Hybrid.
De komst van de Fiat 600 Hybrid werd afgelopen februari al aangekondigd. Met een instapprijs van 29.490 euro is hij zo maar eventjes 6,5 mille goedkoper dan de elektrische variant. Voor menig autoconsument is dat het verschil tussen wel en niet kunnen kopen. In Italië is de 600 Hybrid inmiddels bij de Fiat dealers in de showroom gearriveerd. De Italiaanse merk heeft in het verleden aangegeven mus-grijze auto’s maar zozo te vinden, dus voor de cross-over is een palet vrolijke, trendy kleuren beschikbaar.

De 600 Hybrid heeft een 100 pk sterke 1,2 liter 3 cilinder onder de kap. Dit blokje is gekoppeld aan een nieuwe eDCT-6 automatische transmissie met dubbele koppeling in wiens behuizing zich ook een zogeheten Belt Starter Generator (BSG) bevindt op basis van een 48 Volt systeem. Die zorgt niet alleen voor assistentie tijdens het wegrijden vanuit stilstand (na 10,5 seconden zit je op 100 km/u), maar stelt de Fiat ook in staat om tot een tempo van 30 km/u over een beperkte afstand volledig elektrisch te rijden.

De bagageruimte van de 600-met-uitlaatpijp is 25 liter groter dan die van de 600e. In Nederland gaat deze nieuwe Fiat geleverd worden als Urban (29.490 euro) en als La Prima. De laatste versie gaat na de introductieperiode 34.490 euro kosten, maar de eerste exemplaren mogen weg voor 31.990 euro. Een actie-voordeel van 2.500 euro dus.
