Volvo heeft de prijzen bekend gemaakt van de ES90; de volledig elektrische opvolger van de stekker-hybride S90. De liftback debuteert als Launch Edition.
Van de Launch Edition zijn diverse varianten beschikbaar. Voor al deze speciale uitvoeringen geldt volgens Volvo dat er sprake is van een unieke combinatie van luxe, technologie en prijsvoordeel voor de eerste groep kopers van Volvo’s nieuwste volledig elektrische model.

Op 5 maart van dit jaar werd de nieuwe ES90 officieel onthuld. Volvo omschrijft het model als een elegante, elektrische premium family fastback die de toekomst van mobiliteit belichaamt. Met zijn scherpe Scandinavische design, geavanceerde veiligheidstechnologieën en krachtige 800 Volt elektrische architectuur zou de ES90 een nieuwe standaard in het premium segment zetten. De aerodynamische lijnen, goed toegankelijke bagageruimte en een buitengewoon ruime achterbank voegen volgens Volvo een nieuwe definitie van luxe toe aan deze auto.

De ES90 wordt geleverd als achterwiel aangedreven Single Motor Extended Range (met een bereik van 650 km), Twin Motor of Twin Motor Performance (beide met AWD vierwielaandrijving en een bereik van 700 km). Het aanbod begint met de complete Core uitvoering, met een basisprijs van 69.995 euro.
| Volvo……………………. | Audi……….. | BMW……………….. |
| ES90 | A6 e-Tron | i5 |
| SM Extended Range | Performance | eDrive40 |
| Core | Edition | Business Edition |
| 69.995 euro | 71.990 euro | 68.699 euro |
| DS…………. | MercedesBenz…… | Nio………… |
| Numéro 8 | EQE | ET5 |
| FWD Long Range | 300 | 100 kWh |
| Etoile | Business Solution | – |
| 69.600 euro | 67.428 euro | 71.700 euro |
De Launch Editions zijn beschikbaar voor de uitrustingsniveaus Plus en Ultra en combineren een zeer rijke standaarduitrusting met een aantrekkelijk prijsvoordeel. Het aantrekkelijke Launch Edition aanbod voor de ES90 is geldig tot en met 4 oktober 2025.

De Plus Launch Edition, leverbaar vanaf 74.495 euro, is gebaseerd op de Plus uitvoering en biedt de volgende extra pakketten en opties: Nordico bekleding met stoelventilatie voor én achter (1.420 euro), Climate Pack (515 euro), 21-inch 5-spaaks Aero velgen (970 euro), Visual Park Assist (360 graden camera; 765 euro). Deze opties hebben een totale waarde van 3.670 euro. De meerprijs van de Plus Launch Edition voor de klant is tijdelijk slechts 500. Dit betekent een klantvoordeel van ruim 3.000 euro.

De Ultra Launch Edition, te bestellen vanaf 81.495 euro, is gebaseerd op de Ultra uitrusting en biedt de volgende extra opties en pakketten: Nappaleder met stoelventilatie voor én achter (1.500 euro) en 22-inch 5-spaaks Y velgen (1.320 euro). De meerprijs van de Ultra Launch Edition ten opzichte van de reguliere uitvoering is tijdelijk slechts 500 euro, hetgeen een klantvoordeel van bijna 2.500 euro betekent.
| Volvo………………… | Audi………….. | Lucid….………. | MercedesBenz….. |
| ES90 | S6 e-Tron | Air | EQE |
| TM Performance | – | Pure | 500 4Matic |
| Ultra Launch Ed. | – | – | AMG |
| 91.995 euro | 95.990 euro | 90.048 euro | 89.813 euro |

