MG breidt haar Europese verkoopgamma uit met een gigantische 7-zits plug-in hybride SUV: de S9. Die wordt aangeboden voor scherpe prijzen: die beginnen bij 45.250 euro.
Met de nieuwe S9 zoekt MG het letterlijk en figuurlijk hogerop. Laten we de exotische (en geflopte) Cyberster buiten beschouwing, dan is dit model het toekomstige vlaggenschip in Nederland.

De MG S9 Plug-in Hybrid gaat concurreren met de Peugeot 5008 Plug-in Hybrid (vanaf 46.990 euro), de Skoda Kodiaq PHEV (vanaf 44.990 euro) en de Volkswagen Tayron 1.5 eHybrid (vanaf 52.490 euro).

Maar er is een belangrijk verschil: deze rivalen beschikken niet op 7 zitplaatsen, althans niet in plug-in hybride vorm. Er is simpelweg niet genoeg ruimte voor zowel het bijbehorende accupakket als een bergruimte voor als de zetels op de derde rij niet gebruikt worden.

De aandrijflijn van de MG S9 Plug-in Hybrid bestaat uit een accupakket van 24,7 kWh dat goed is voor een elektrische actieradius van maximaal 100 kilometer. Snel opladen is niet mogelijk. Is de accu leeg, dan wordt de aandrijving van de MG verzorgd door een 1,5 liter 4 cilinder benzinemotor. Het accupakket bevindt zich deels onder de bagageruimte, maar met alle 7 zitplaatsen in gebruik bedraagt het volume van de kofferbak toch nog 332 liter. In 5-zits configuratie is de bagageruimte 1.026 liter groot.

In China wordt de S9 verkocht als Roewe RX9. Dat verklaart waarom de neuspartij met zijn grote grille en gesplitste koplampen niet direct aansluit bij de huidige designtaal van MG. Opvallend zijn ook de blokvormige accenten aan de achterzijde en de doorlopende led strip. Een minder geslaagd detail zijn de nepuitlaten. En tja, de inmiddels 2 jaar oude Peugeot 5008 oogt toch een stuk moderner.

In het interieur zien we bekende MG elementen zoals het stuur met configureerbare knoppen. De afwerking is, net als de bouwkwaliteit, in orde. MG heeft solide, nette materialen gebruikt en de fysieke knoppen (die volop aanwezig zijn) voelen degelijk aan.

De S9 wordt geleverd als Comfort (45.250 euro) en als Premium (47.250 euro). Van de eerste uitvoering omvat de standaarduitrusting verwarmde zetels, een panorama dak, een elektrisch bedienbare achterklep, een 2-tal 12,3 inch HD-schermen en automatische airconditioning met 3 temperatuurzones.

De Premium uitvoering voegt daar de volgende zaken aan toe: grotere lichtmetalen velgen, stoelventilatie & -massage, draadloze telefoonladers en een audiosysteem van Bose. Voor de rest valt er niet veel te kiezen bij de S9. De standaard lakkleur is wit en voor zwart, zilver, grijs of groen moet 650 euro extra worden betaald.

Helaas maakt het infotainmentsysteem een minder sterke indruk. De reactiesnelheid is matig en de grafische afwerking oogt eenvoudig. Op dit punt heeft MG duidelijk geld bespaard. Daar staat tegenover dat de S9 wordt geleverd met 7 jaar garantie.

