Zuid-Korea is vanaf oktober eigenaar van de grootste testlocatie voor zelfrijdende auto’s ter wereld. Dat blijkt uit uitspraken van een woordvoerder van het Ministerie van Land, Infrastructuur en Transport in het Aziatische land.
De testlocatie, waar zelfrijdende auto’s op een veilige manier kilometers kunnen maken zonder een risico te vormen voor het gewone verkeer, is K-City gedoopt en wordt 34 hectare groot. Het gebied wordt zó ingericht dat nagenoeg alle verkeerssituaties er gesimuleerd kunnen worden. Daarvoor legt het Koreaanse ministerie onder meer speciale snelwegen, busbanen en parkeerzones aan.
Meerdere landen passen momenteel hun wetgeving aan voor tests met autonoom rijdende auto’s op de openbare weg. Zuid Korea wil dergelijke proeven dus liever in een gecontroleerde omgeving laten plaatsvinden. Naast een stadsgedeelte inclusief gebouwen die het zicht belemmeren, bevat de locatie ook stukken snelweg, slingerende provinciale wegen, rotondes en zelfs tunnels die het GPS signaal blokkeren. Op die manier kan de stressbestendigheid van boordcomputers getest worden zodra er ondergronds gereden wordt.

De aanleg van K-City vergt een investering van omgerekend ruim 8,8 miljoen euro. Aanstaande oktober moeten de eerste tests op het eerste snelweggedeelte in de stad gaan plaatsvinden, al wordt de bouw van het complex pas in de eerste helft van volgend jaar afgerond. Niet alleen Hyundai en zustermerk Kia zullen belangstelling hebben voor het proefgebied, maar ook Samsung Electronics dat actief wil worden als toeleverancier voor fabrikanten met plannen voor autonoom rijdende auto’s. Andere geïnteresseerden zijn de technologiebedrijven SK Telecom en Naver.
Hyundai en Kia kunnen in het gebied testen met zelfrijdende voertuigen zonder dat zij eerst een vergunning hoeven aan te vragen bij de overheid, zoals dat voor de openbare weg wel noodzakelijk is. Tevens is zo’n afgesloten omgeving een stuk veiliger om nieuwe techniek te testen en dat is wel zo fijne gedachte als je als fabrikant bijvoorbeeld nog niet 100 procent zeker bent van je voetgangerdetectie systeem.
