Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Genesis valt Bentley en Maserati aan
  • Volkswagen Groep roept bijna 2,2 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen
  • Accu’s voor Mercedes uit Hongarije
  • Donkere wolken boven General Motors
  • Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition
  • Renault brengt ode aan de 8 Gordini
  • Nu officieel: de Bentley Torcal
  • Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Genesis valt Bentley en Maserati aan

    22 september 2026

    Accu’s voor Mercedes uit Hongarije

    22 september 2026

    Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen Groep roept bijna 2,2 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

    22 september 2026

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Audi krijgt Bram Schot als tijdelijk topman
Economisch nieuws

Audi krijgt Bram Schot als tijdelijk topman

15 juni 20183 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Nederlander Bram Schot is officieel de nieuwe topman van Audi. Hij is benoemd op interim basis nu de oude CEO, Rupert Stadler, voorlopig zijn functie niet kan uitoefenen wegens vermeende betrokkenheid bij het dieselschandaal.

De geboren Rotterdammer Schot (56) maakt sinds vorig jaar deel uit van de directie van Audi en houdt zich bezig met verkoop en marketing. Hij kwam in 2011 in dienst van Volkswagen, het moederbedrijf van Audi. Schot begon zijn loopbaan bij ABN AMRO. De start van zijn autocarrière was in 1982 bij DAF. Vervolgens stapte hij over naar Daimler, waar hij diverse functies bij onder meer Mercedes-Benz bekleedde en opgenomen werd in het Executive Management Program. Hier zou hij meer dan 10 jaar spenderen in verschillende functies, totdat hij in 1998 wordt aangewezen als directeur van de Mercedes Car Groep van DaimlerChrysler Nederland. Schot maakt in 2003 promotie tot president en CEO. 3 jaar mag hij dezelfde functie gaan bekleden bij DaimlerChrysler Italië. Hier blijft hij tot en met 2011, totdat hij naar Volkswagen verhuist.

Voordat Schot verkoopdirecteur van Audi werd was hij actief op de marketingafdelingen van het Volkswagen concern. Hij heeft een Master of Business Administration opleiding afgerond aan de Universiteit van Bradford. Daarna volgde hij verschillende cursussen aan de Harvard Business School en de Insead Fontainebleau Business School.

Stadler wordt verdacht van betrokkenheid bij gesjoemel met de uitstoot van diesels. Hij werd gearresteerd uit vrees dat hij met bewijsmateriaal zou knoeien of getuigen zou beïnvloeden. Tot nader order is Stadler vrijgesteld van zijn verplichtingen bij Audi en moederbedrijf Volkswagen. De wisseling aan de top geldt tot het moment dat meer duidelijk is over de feiten die hebben geleid tot zijn arrestatie, zo benadrukt een woordvoerder van het autoconcern.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt overigens niet alleen de rol van Stadler (op bovenste foto rechts van Schot met zijn hand op de motorkap van de Aicon conceptstudie) in het dieselschandaal. Ook een andere Audi bestuurder, Ulrich Weiss, staat op de radar van de autoriteiten. Deze voormalige ingenieur van Porsche, die zich bezighield met de ontwikkeling van dieselmotoren, zit in München al in hechtenis. Hoe lang dat gaat duren, is onduidelijk. De officier van justitie wil naar het schijnt nu doorpakken. “De tijd van spelletjes spelen is voorbij voor de autobazen”.

Volkswagen heeft lang geaarzeld om Rupert Stadler te vervangen. Er waren al eerder invallen door de Duitse justitie gedaan in zijn woning. Los hiervan is het sjoemeldiesel probleem met de 3.0 TDI V6 motor al een tijd aan het etteren. Stadler was 11 jaar lang CEO van Audi en kon een potje breken bij de hoofddirectie van het Volkswagen concern, maar na zijn arrestatie is zijn positie onhoudbaar geworden. Hij is inmiddels tijdelijk ook geschorst als lid van de Raad van Toezicht van de Volkswagen Groep.

Audi Volkswagen

Related Posts

Volkswagen Groep roept bijna 2,2 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

22 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Volkswagen aandeel valt uit belangrijkste Europese beursindex

19 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.