Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 4
  • Geely topman Li Shufu geeft het stuur uit handen
  • Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 8
  • Volvo-fabrieken worden vanaf 2028 productiehubs voor Lynk & Co en Zeekr
  • Verzekeringszorgen over Chinese automerken
  • Newsflash: Peugeot broedt op 308 Fastback
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 7 CSH-P
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Chery Tiggo 4

    18 augustus 2026

    Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger

    18 augustus 2026

    Prijs vergelijking Chery Tiggo 8

    18 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Renault krijgt een nieuw topmanagement
Achtergrond

Renault krijgt een nieuw topmanagement

18 januari 20196 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Carlos Ghosn is akkoord gegaan met zijn ontslag als topman van Renault. Zijn advocaten onderhandelen nog over de details van zijn afvloeiingsregeling. Michelin topman Jean-Dominique Senard wordt de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur. Interim CEO Thierry Bolloré blijft aan en zal deze functie nu voor onbepaalde duur gaan uitoefenen.

De 64-jarige Ghosn heeft zelf ontslag genomen als CEO en bestuursvoorzitter van Renault. Dat heeft de Franse minister van Economische Zaken, Bruno le Maire, namens de staat als grootste aandeelhouder van de autofabrikant laten weten. Door de eer aan zichzelf te houden, voorkomt Ghosn dat de Raad van Bestuur hem zou ontslaan.

Wijst alle beschuldigingen van de hand, maar is toch zijn baan bij Renault kwijt: Carlos Ghosn

 

Ghosn, die al 2 maanden in een Japanse cel zit, was sinds 2005 CEO en bestuursvoorzitter van Renault. 4 jaar eerder had hij dezelfde positie bij Nissan gekregen nadat hij deze autofabrikant namens Renault min of meer van de ondergang had gered. Later werd hij ook nog bestuursvoorzitter van Mitsubishi, nadat Nissan een controlerend belang van 34 procent in dit bedrijf had genomen. Ghosn werd ook de baas van het grotendeels door Renault overgenomen Russische AvtoVAZ, producent van de Lada. Hoewel hij met al die functies tientallen miljoenen salaris opstreek, bleek hij zich te ontpoppen tot een ‘rupsje nooit genoeg’ en lijkt hij daarnaast op grote schaal gezwendeld te hebben om aan extra geld te komen, iets waarvoor hij nu in Japan gevangen zit.

Bolloré is vanaf nu dus de nieuwe CEO van Renault. Voorheen was hij operationeel directeur. Bolloré werd al vaker genoemd als gedoodverfde opvolger van Ghosn. Jean-Dominique Senard is de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur. Hij geniet als voormalig topman van Michelin veel aanzien bij de Franse regering en zou de vaardigheid hebben om boven de partijen te staan. Dat is belangrijk nu de alliantie van Renault met Nissan (en Mitsubishi) een flinke deuk heeft opgelopen. Senard zou pas in mei 2019 stoppen bij de bandenconstructeur, maar hij verhuist nu voortijdig van Clermont-Ferrand naar de rand van Parijs (Boulogne Billancourt) om zich te ontfermen over de toekomst van Renault. Er wachten hem heel wat uitdagingen, maar hij kan zijn ervaring en achtergrond als diplomatenzoon uitspelen.

Moeten samen Renault in rustiger vaarwater brengen: Jean-Dominique Senard (l.) en Thierry Bolloré (r.)

 

De verwachting is dat Nissan zich nu coöperatiever zal opstellen. Aanvankelijk hield Renault en de Franse staat Ghosn de hand boven het hoofd omdat zij eerst bewijzen wilden zien; iets wat tot wrevel in Japan leidde. In dit land wordt al jaren gemord over de scheve verhoudingen binnen het samenwerkingsverband. Renault heeft een belang van 43 procent in de Japanse fabrikant en stemrecht. Nissan daarentegen heeft slechts een belang van 15 procent in zijn Franse partner en geen stemrecht. Renault zou wel gek zijn om de Japanners een groter belang cadeau te doen, maar de alom weinig sympathiek bevonden Ghosn stond een intensievere samenwerking in de weg. Nu is er schoon schip gemaakt.

Wat Ghosn zelf betreft, heeft de rechtbank in Tokio een nieuw verzoek om vrijstelling op borgtocht afgewezen. Dat betekent dat hij zo goed als zeker vast blijft zitten totdat zijn proces begint. Dat kan nog vele maanden duren. Nu Renault over kan gaan tot de orde van de dag, zal de inmiddels sterk vermagerde Ghosn langzaam maar zeker in de vergetelheid raken, ondanks dat de voormalige topman alle aantijgingen ontkent. Er valt niets meer te redden. De ooit machtigste man in de auto-industrie is diep gevallen.

‘Er klopt helemaal NIETS van!’ : Carlos Ghosn ontkent gefraudeerd te hebben bij Nissan

 

Ghosn wordt diverse financiële delicten ten laste gelegd. Zo zouden hij en zijn rechterhand Greg Kelly de hoogte van hun beloningen niet juist hebben gerapporteerd. Daarnaast zou Ghosn zijn zus op papier een betaalde functie als adviseur hebben gegeven (zonder dat zij in de praktijk daarvoor iets heeft moeten doen) en persoonlijke investeringsverliezen hebben afgewenteld op Nissan. Ook heeft hij deze autofabrikant laten betalen voor zijn huizen in onder meer Rio de Janeiro, Parijs en Amsterdam.

Tot zijn arrestatie was Ghosn een superster, met in Japan zelfs zijn eigen stripboekenserie. Hij wist niet alleen Nissan bij de rand van de afgrond weg te slepen, maar zat ook op het vinkentouw klaar toen Mitsubishi in de financiële problemen kwam en een overnameprooi werd. Ghosn had ook de lef om te investeren in automerken die door andere fabrikanten met de nek werden aangekeken, zoals Dacia en Lada. Onder de streep leverde dit het grootste autoconcern ter wereld op.

Hoorde vanwege de headset niet dat er door Nissan aan zijn stoelpoten werd gezaagd: Carlos Ghosn

 

Maar Ghosn was ook controversieel. Hij lag regelmatig in de clinch met de Franse staat over zijn salaris, alhoewel hij bij Renault niet de boekhoudregels geschonden zou hebben. Verder werd hij door de journaille omschreven als met afstand de minst sympathieke topmanager in de auto-industrie. Zijn gezichtsuitdrukking spreekt vaak boekdelen. Maar wat hem genekt heeft, is zijn confrontatie met Japan. Dit land streek hij tegen de haren in met zijn plan voor een complete fusie tussen Renault en Nissan. Japan zou daarmee een belangrijke zelfstandige autoproducent verliezen. Boze tongen beweren dat justitie in dit land op verzoek van de regering vervolgens op zoek is gegaan naar een stok om de hond mee te slaan.

Het bleek niet moeilijk te zijn om die te vinden. De financiële handel en wandel van Ghosn werd al maanden door Nissan onderzocht, waarbij informatie werd doorgespeeld aan de Japanse justitie. De autoproducent en werkgever van Nissan hield dat tegenover Ghosn (en Renault) geheim. Nissan als Mitsubishi waren er als de kippen bij om Ghosn direct te ontslaan na zijn arrestatie. De topmanager speelt nu de vermoorde onschuld. Tegenover een Japanse rechter heeft hij verongelijkt laten weten de afgelopen 20 jaar “alles gegeven te hebben aan Nissan”. Dat zal wel kloppen, maar het gaat er niet alleen om wat je goed doet, maar ook dat je niks fout doet. Aan dat laatste wordt nu sterk getwijfeld.

Zweet in een koude cel nu peentjes: Carlos Ghosn

 

Dienen wij compassie te hebben met Ghosn? Nee, omdat elk boontje om zijn loontje dient te komen. Ja, omdat Ghosn de autoconsument veel moois gegeven heeft. Zoals de betaalbare modellen van Dacia en de geslaagde reïncarnatie van de Alpine sportwagen. Zijn leven in een koude cel moet allesbehalve een pretje zijn. Maar op borgtocht vrijgelaten worden was voor de Japanse rechter geen optie omdat justitie bang is dat hij dan bewijs zou proberen te vernietigen. De vraag is of hij dat überhaupt nog kan nu hij ook de sleutels van het hoofdkantoor van Renault heeft moeten inleveren en zijn mailaccount aldaar is geblokkeerd.

Nissan Renault

Related Posts

Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is

14 augustus 2026

Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

11 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.