Er is eindelijk meer duidelijkheid over de vierde modellijn van Lamborghini: de auto die naast de Huracan, Aventador en Urus in het gamma moet komen, is een 2+2-persoons Gran Tourer waarvan het design geïnspireerd zal zijn door de Estoque conceptstudie uit 2008. Voor de merk fans zal de aandrijflijn even wennen zijn: die wordt volledig elektrisch.
De 4-zitter moet in 2025 op de markt komen. Tegen die tijd zal er een voldoende groot verkooppotentieel zijn voor een elektrische supersportwagen, zo stelt Maurizio Reggiani, de R&D chef van Lamborghini. Wat de Urus is ten opzichte van de Porsche Cayenne, dat moet de GT worden in vergelijking met de Taycan. Dit betekent dat de Lamborghini gebouwd zal worden op dezelfde PPE architectuur (die ook door Audi gebruikt gaat worden voor de e-Tron GT).
Door aan te haken bij bestaande techniek van het Volkswagen concern, kan Lamborghini de ontwikkelingskosten voor een volledig elektrisch model in de hand houden. Als actieradius wordt gestreefd naar 500 kilometer en het moet raar lopen wil de nieuweling niet binnen 3 seconden naar 100 km/u kunnen accelereren. Vroeger wilde Lamborghini alleen maar supersportwagens bouwen met een midscheeps achter geplaatste, atmosferische V10 of V12 motor, maar dat de tijden veranderd zijn, toonde de Urus (SUV, turbokrachtbron voorin) al aan. De eerste stap richting elektrificatie zette het Italiaanse merk recentelijk met de gelimiteerde Sian hypersportwagen.
De volledig elektrische GT van Lamborghini zal worden voorzien van een accupakket die 3 keer zo krachtig is dan de huidige generatie lithium / ion exemplaren. Dit maakt het mogelijk om ook een kleinere set te monteren waarmee het meergewicht wordt beperkt. De techniek om remenergie te recupereren zal worden overgenomen van de Sian.

Haast heeft Reggiani niet met de elektrische GT. Hij is van mening dat eerst de Urus goed op de rails moet worden gezet. Dit betekent dat wij van deze SUV vóór 2025 een tweede generatie kunnen verwachten. Het design van de elektrische GT zal zoals gezegd geïnspireerd zijn door de Estoque conceptstudie (zie tweede foto), maar het strakke lijnenspel past ook goed bij de huidige sportwagens Huracan en Aventador. Zoals jij op de computertekening kan zien, krijgt het nieuwe model in tegenovergestelde richting openende nooddeuren achter à la de Mazda RX-8.
Dat Lamborghini een vierde model aan haar gamma kan toevoegen, heeft het merk te danken aan de Urus, waar momenteel het meeste geld wordt verdiend. De Italianen verkochten in de eerste 6 maanden van dit jaar liefst 96 procent meer auto’s, namelijk 4.554 exemplaren. De Urus had daarbij een afzetaandeel van bijna 60 procent. Net als deze SUV zal de nieuwe elektrische GT in de eigen fabriek in Sant’Agata Bolognese gebouwd worden.
