Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?
  • Laadkabels elektrische auto’s worden steeds vaker gestolen
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Laadkabels elektrische auto’s worden steeds vaker gestolen

    7 augustus 2026

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Audi scherpt de RS 5 Coupé en RS 5 Sportback verder aan
Introductienieuws

Audi scherpt de RS 5 Coupé en RS 5 Sportback verder aan

3 december 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft de RS 5 Coupé en RS 5 Sportback vernieuwd. Dankzij een stijl-update is het exterieurdesign nog agressiever geworden. Daarnaast krijgen beide RS modellen een nieuw MMI bedieningsconcept op basis van een groot centraal touchscreen. Gebleven is de dubbel geblazen V6 met 450 pk en 600 Nm.

Uiterlijk zijn de 2 vernieuwde RS5 modellen herkenbaar aan de bredere en plattere Singleframe grille. Met die stylingwijziging volgen zowel de Coupé als de Sportback de lijn van de RS6 Avant en RS7 Sportback. De opvallende luchtinlaten boven de grille zijn een verwijzing naar de klassieke Audi Sport Quattro uit 1984.

De 40 millimeter bredere wielkasten moeten de 2 vernieuwde topsporters tot een indrukwekkendere verschijning maken. Voor extra onderscheidend vermogen ten opzicht van de reguliere A5 zorgen de optionele matrix LED koplampen met Audi laserlicht. De forse luchtinlaten hebben nu een nieuw 5-hoek design.

Ook de dorpels en de diffusor aan de achterzijde (die de 2 grote einddempers van het uitlaatsysteem herbergt) zijn gerestyled. Hoogglans zwarte, mat aluminium en koolstofvezel accenten uit het carbon styling pakket zetten vóór, achter en bij de dorpels volgens Audi persoonlijke accenten. De 4 ringen en RS emblemen kunnen desgewenst in zwart worden uitgevoerd. Nieuw zijn de carrosseriekleuren Turbo blauw (foto) en Tango rood. De Coupé is verder voorzien van een carbon dak met een CFRP structuur dat het wagengewicht met bijna 4 kilogram vermindert.

De 2 vernieuwde RS5 modellen zijn voortaan voorzien van een nieuw bedieningsconcept in de vorm van een 10,1 inch MMI touchscreen. Het grote, vrijstaande scherm met akoestische feedback is naar de bestuurder gericht. In combinatie met het navigatiesysteem voorziet een speciaal RS scherm hem van specifieke informatie over de rij temperatuur, langs- en zijdelingse acceleratie, het sport differentieel, de bandenspanning en de bandentemperatuur.

Gebleven is de vertrouwde 2.9 TFSI V6 met 2 turbo’s die in de RS5 Coupé en Sportback goed is voor 450 pk en 600 Nm. Dit maximum koppel is al vanaf 1.950 toeren voorhanden is. Daarmee sprinten de 2  Audi modellen in 3,9 seconden naar 100 km/u en vervolgens door naar een top van desgewenst 280 km/u. Een 8-traps Tiptronic automaat stuurt het vermogen via Quattro permanente vierwielaandrijving naar de 4 wielen.

Nog sportiever wordt het met het optionele sport differentieel op de achteras, dat de aandrijfkracht actief tussen de 2 achterwielen verdeelt. Standaard staan de RS5 modellen op 19 inch velgen. Nieuwe 20 inch exemplaren zijn optioneel beschikbaar in 3 varianten, onder meer in volledig hoogglans zwart of in mat brons.

De vernieuwde RS5 Coupé en RS5 Sportback worden in het eerste kwartaal van 2020 in Nederland leverbaar. Prijzen worden door Audi in aanloop naar de marktintroductie bekendgemaakt.

Audi Audi RS5

Related Posts

Last minute U-turn: klassieke deurgrepen voor Audi Q9

6 augustus 2026

Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

6 augustus 2026

Audi en Porsche zetten zich schrap

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.