Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Mazda transformeert haar 6 tot BMW 3-serie rivaal
Toekomstplannen

Mazda transformeert haar 6 tot BMW 3-serie rivaal

10 april 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Mazda lanceert eind 2022 (als de corona crisis tenminste geen roet in het eten gooit) de opvolger van de 6. Die wordt beslist niet ‘meer van hetzelfde’, integendeel: de Japanse autofabrikant maakt voor dat model een aantal interessante technische keuzes die allemaal als doel hebben om het rij plezier te vergroten.

Zo krijgt de opvolger van de uit 2012 stammende 6 achterwielaandrijving. Mazda moet hiervoor de motor in lengterichting plaatsen en dat is wel zo handig aangezien het een 6 cilinder lijn betreft. De krachtbron zal worden voorzien van de inmiddels bekende Skyactiv-X technologie. Het idee is dat daarmee de loop cultuur van een benzinemotor gecombineerd kan worden met de efficiëntie van een diesel. Een mild hybride systeem van 48 volt moet voor extra zuinigheid zorgen. De 6 cilinder motor krijgt een inhoud van 3,0 liter, wordt maximaal 350 pk sterk en gaat gekoppeld worden aan een 8-traps automaat.

Om de compleet nieuwe opzet voor de opvolger van de 6 te kunnen ontwikkelen, moet Mazda diep in de buidel tasten. Maar bij de Japanners gaan de kosten voor de baat uit. Er wordt ook geschetst aan een sportwagen met dezelfde techniek. Ook een cross-over als alternatief voor bijvoorbeeld de Alfa Romeo Stelvio en Jaguar F-Pace is denkbaar. Het betreft allemaal modellen met op papier een dikke winstmarge, al is eind 2022 natuurlijk nog ver weg en weet niemand of de mondiale economie tegen die tijd volledig hersteld zal zijn. Zo niet, dan zal er wellicht veel minder vraag naar dure Mazda modellen zijn dan de fabrikant nu denkt.

Mazda dekt zich in door de techniek van de 6 opvolger beschikbaar te stellen aan Lexus. Die zou op dezelfde basis de IS (kunnen) gaan ontwikkelen. Toch is het6 cilinder avontuur van Mazda niet zonder risico. Want zullen de huidige klanten van de middenklasser de overstap kunnen maken naar de ongetwijfeld flink duurdere opvolger? En heeft de wereld medio 2022 niet veel meer behoefte aan modellen met stekker hybride of volledig elektrische techniek? Laten wij niet vergeten dat Mazda eerder flink op zijn plaat ging toen het met Xedos aspiraties had om in de hogere prijsregionen actief te worden.

Maar je kan niet ontkennen dat de Mazda 6 in zijn huidige vorm toch een beetje een grijze mus is. Met als gevolg slechts 72 verkopen in het eerste kwartaal (de CX-30 ging in deze periode 893 keer over de toonbank). Dat maakt een radicale koerswijziging niet alleen wenselijk, maar misschien ook wel noodzakelijk. Een verlengde versie van de volgende generatie ‘3’ zal de bestaande ‘6’ klanten ook prima kunnen bedienen. En een achterwiel aangedreven auto biedt doorgaans meer stuurplezier en dat is waar Mazda naar op zoek is. ‘Freude am Fahren’, maar dan op zijn Japans.

Mazda Mazda 6

Related Posts

Newsflash: Hyundai i20 N keert terug

16 juni 2026

Newsflash: Lotus Emira maakt een hybride doorstart

6 mei 2026

Newsflash: Audi RS Q6 e-Tron net zo snel als Porsche Macan

8 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.