Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Opel wil in Algerije auto’s en motoren gaan produceren
  • Dieselprijs stijgt hard door krapte en onrust rond olieaanvoer
  • Mercedes is bang voor Amerikaans verkoopverbod
  • In detail: de geperfectioneerde Mercedes-Maybach GLS
  • Mercedes CLA flopt in China
  • Newsflash: Fransen gaan vroeg met pensioen, behalve de Peugeot 208
  • Prijs indicatie Audi A2 e-Tron
  • Porsche introduceert voor de Macan het Dynamic Package
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Opel wil in Algerije auto’s en motoren gaan produceren

    14 juli 2026

    Dieselprijs stijgt hard door krapte en onrust rond olieaanvoer

    14 juli 2026

    Mercedes is bang voor Amerikaans verkoopverbod

    14 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    E-Tech broedertwist: Renault Twingo Techno vs. Renault 5 Five: Welke moet je kiezen?

    12 juli 2026
    7.0

    Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

    8 juli 2026

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Volkswagen Golf Sportsvan schittert in TÜV keuring
Tevredenheidresultaten

Volkswagen Golf Sportsvan schittert in TÜV keuring

12 november 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Iets meer dan een vijfde van alle auto’s komt niet door het Duitse equivalent van de APK keuring. Dat blijkt uit het jongste TÜV-rapport.

In dit nieuwe ‘TÜV-rapport 2024′ worden de auto’s geëvalueerd die in de periode juni 2022 tot juni 2023 ter keuring werden aangeboden. Ruim 1 op de 5 daarvan (20,5 procent) bleken te veel (ernstige) gebreken te hebben.

In absolute aantallen ging het om circa 150.000 voertuigen. Dit is een stijging van 0,3 procentpunt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Net als in het vorige TÜV-rapport werd 0,05 procent van de auto’s (15.000 stuks) als “niet rijklaar” aangemerkt. Het percentage voertuigen met kleine gebreken steeg met 0,5 procentpunt naar 11,2 procent, terwijl het percentage voertuigen zonder gebreken daalde van 69,1 naar 68,3 procent. Voor het TÜV-rapport zijn in totaal ongeveer 10,2 miljoen algemene inspecties geëvalueerd.

De meest voorkomende klachten bij alle leeftijdsgroepen voertuigen betroffen wederom de verlichting. Andere klassieke kritiekpunten zijn olieverlies bij de motor, gebreken aan het onderstel en remmen die niet goed functioneren. Remproblemen kwamen bij elektrische auto’s bovengemiddeld vaak voor. Omdat elektrische voertuigen doorgaans afremmen met behulp van de motorrem, treedt er vaker corrosie op aan de remschijven, die minder vaak worden gebruikt dan bij conventionele auto’s. Ook klagen de TÜV-inspecteurs vaak over de ophanging van elektrische auto’s. Het hoge gewicht van de batterij belast de vering bovengemiddeld sterk.

Uit het TÜV-rapport blijkt dat 2 tot 3 jaar oude exemplaren van de Volkswagen Golf Sportsvan hooguit een klein defect vertonen. Bij de eerste inspectie bleek slechts 2 procent van alle exemplaren significante gebreken te hebben. Daarna volgen de Audi Q2 (2,1 procent) en de Audi TT (2,5 procent). Onderaan de lijst bungelen de Seat Alhambra (10,3 procent), de Dacia Logan (11,4 procent) en de Tesla Model 3 met een percentage van 14,7 procent. De Amerikaanse sedan staat ook op de laatste plaats in de ranglijst van elektrische auto’s onder de 111 onderzochte autotypes in deze leeftijdsgroep. Hier presteert de Volkswagen e-Golf (2,6 procent) het beste met een 4de plaats in de top-111.

Van de voertuigen in de leeftijdsgroep van 12 tot 13 jaar die voor het eerst in het klassement werden opgenomen, kwam de Audi TT op de eerste plaats met een foutenpercentage van 15 procent. De Volkswagen Golf Plus (20,7 procent) en Toyota RAV4 (21,3 procent) staan ​​op de tweede en derde plaats. Onderaan de statistieken eindigden de Nissan Qashqai (38,8 procent), de Renault Twingo (39,9 procent) en de Dacia Logan (40,9 procent). Lang leve de Frans-Japanse ‘alliantie’ dus. Maar niet heus.

De winnaars in de diverse voertuig segmenten zijn de Opel Karl (boodschappenauto’s), de Peugeot 208 (compacte auto’s), de Volkswagen e-Golf (compacte middenklassers), de Mercedes C-klasse (grote middenklasser), de Audi Q2 (SUV modellen) en de Volkswagen Golf Sportwagen (MPV modellen).

Met het oog op de elektrificatie en digitalisering van het wagenpark is de TÜV Vereniging voorstander van aanpassing van de keuring. De controle van de hoogspanningsaccu in elektrische auto’s moet zich niet beperken tot een visuele inspectie, zoals nu het geval is, maar zou ook testpunten moeten omvatten zoals bescherming tegen elektrische schokken en overspanning. De vereniging pleit ook voor een betere toegang tot veiligheidsrelevante voertuiggegevens, ook om de cyberveiligheid te controleren. Gegevensanalyse kan ook worden gebruikt om wijdverbreide snelheidsmeterfraude effectiever te bestrijden.

APK Volkswagen Golf Sportsvan

Related Posts

RDW: recordaantal apk’s in 2025

6 februari 2026

Britse APK: Mercedes-Benz EQC wordt het vaakst afgekeurd

1 februari 2026

Meer dan 8 miljoen APK-afmeldingen in 2024

26 december 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.