De elektrische uitvoering van de vernieuwde Mercedes G-klasse beleeft op 23 april zijn debuut in Peking. Daar gaat een dag later de jaarlijkse autotentoonstelling van start, maar de pers kan er al een dag eerder kennis mee maken. Anders dan gepland gaat de elektrische versie van de G-klasse niet EQG heten (zoals de conceptstudie uit 2021), maar ‘G 580 with EQ Technology’.
Naar de volledig elektrische versie van de G-klasse wordt al geruime tijd uitgekeken. Zijn komst is dus weinig verrassend. Maar het is wel opvallend dat Mercedes alweer klaar lijkt te zijn met de typeaanduiding ‘EQ’; waarschijnlijk wegens gebrek aan succes. De EQC was bij zijn introductie al verouderd, de EQA noch de EQB steken boven de middelmaat uit en met de styling van de EQE (SUV) en EQS (SUV) sloeg Mercedes de plank mis. In Stuttgart is men dus klaar mee. Net als bij Volkswagen de dagen van de ID modellijn geteld lijken te zijn want de opvolger van de ID.3 zou wel eens gewoon ‘Golf’ kunnen gaan heten.
De elektrische versie van de G-klasse krijgt dus een vertrouwde modelnaam: ‘G 580’, al wordt daar om misverstanden te voorkomen wel ‘with EQ Technology’ aan toegevoegd. Specificaties van de emissievrije uitvoering zijn er nog niet, maar Mercedes belooft wel dat hij minstens even capabel zal zijn in het terrein, en misschien nog wel tot meer in staat is dan de benzine- en dieselvarianten dankzij de aanwezigheid van 4 motoren: één per wiel. Verder krijgt de ‘G 580 with EQ Technology’ een 2-traps automaat. Onder de streep moet dit een auto opleveren met onoverwinnelijke terreincapaciteiten (en natuurlijk handenvol vermogen). Hoe krachtig de ‘G 580 with EQ Technology’ exact wordt, is dus nog niet bekend, maar gelet op het getal ‘580’ zou dat wel eens 600 pk kunnen zijn.
