BMW verwacht voor het lopende boekjaar een lagere winstmarge te behalen op naar auto-activiteiten. Dat de eerder aangegeven prognose van tafel is, komt door problemen met het Integrated Brake System (IBS). Daardoor zijn er technische aanpassingen nodig bij meer dan 1,5 miljoen voertuigen. Dit, samen met aanvullende garantiekosten, zal een deel van de bedrijfswinst gaan opeten.
De Raad van Bestuur van BMW heeft vandaag dus de verwachtingen voor het boekjaar 2024 aangepast. Dit wordt deels veroorzaakt door extra tegenwind op automarkten als gevolg van leveringstops en technische maatregelen die verband houden met het Integrated Braking System (IBS) dat door Continental wordt geleverd. Doordat dit stukje techniek niet goed werkt, kunnen het ABS en het stabiliteitssysteem uitvallen. De BMW’s die door dit euvel getroffen worden, kunnen wel blijven remmen.
De leveringstops hebben betrekking op voertuigen die nog niet in handen zijn van klanten en die eerst aangepast moeten worden. Dit zal in de tweede helft van het jaar wereldwijd een negatief verkoop effect hebben. De IBS-gerelateerde technische maatregelen hebben invloed op meer dan 1,5 miljoen voertuigen en resulteren in extra garantiekosten van een hoog 3-cijferig miljoenbedrag in het derde kwartaal.
Er is dus sprake van een gigantische terugroepactie en de financiële schade daarvan wordt vergroot doordat er niet voldoende vervangende onderdelen zijn. Tenminste, niet om tegelijkertijd de levering van nieuwe auto’s (met deugdelijk IBS) aan de kook te houden. Dit betekent dat klanten langer moeten wachten op hun auto, en BMW langer op het geld van deze klanten.
Parallel aan deze tegenvallers heeft de aanhoudende tegenvallende vraag in China invloed op de verkoopvolumes. Ondanks stimuleringsmaatregelen van de overheid blijft aldaar het consumentenvertrouwen zwak. Verder neemt de concurrentiedruk van lokale autofabrikanten in China toe.
Gezien deze hierboven geschetste ontwikkelingen bij de autodivisie heeft de BMW Groep de prognoses voor het boekjaar 2024 als volgt aangepast: 1) een lichte daling van het aantal leveringen aan de klant ten opzichte van vorig jaar (voorheen: lichte stijging). 2) een winstmarge in een corridor van 6 tot 7 procent (voorheen: 8 tot 10 procent). BMW brengt de kosten die zij moet maken om het IBS probleem op te lossen ten laste van het derde kwartaal. In het vierde kwartaal moet de grootste pijn geleden zijn. De volledige kwartaalresultaten en het aangepaste outlookrapport worden op 6 november gepubliceerd.
