De directie en de vakbonden van de Audi fabriek in Brussel hebben een akkoord bereikt over de heropstart van de autoproductie. Dit betekent dat het werk vanaf dinsdag hervat kan worden. Beide partijen spreken van “een goed compromis dat zuurstof moet geven”.
De bemiddelingspoging tussen vakbonden en directie van de Audi fabriek in Brussel heeft dus witte rook opgeleverd. Er is een akkoord bereikt over de heropstart van de productie op vrijwillige basis. Concreet betekent dit dat de fabriek vanaf volgende week dinsdag weer gaat doen waarvoor hij bedoeld is: het bouwen van de Audi Q8 e-Tron.
De heropstart zal in 2 fasen gebeuren. “Als eerste is de carrosseriebouw en de lakafdeling aan de beurt. Ook zullen de exemplaren van de Q8 e-Tron waarvan eerder de sleutels waren ingenomen, naar de dealers worden gestuurd. Dat kan omdat de vakbond de sleutels heeft teruggegeven. In ruil hiervoor deed de directie de belofte dat de salarissen deze week gewoon uitbetaald zullen worden. Dat was zij niet van plan toen bleek dat van 200 exemplaren van de Q8 e-Tron de sleutels zoek waren. Vanaf woensdag zullen alle afdelingen weer operationeel zijn.
Nu de lucht enigszins geklaard is, kan er onderhandeld gaan worden over de toekomst van de fabriek. De vakbond is optimistisch over de uitkomst van dat gesprek, maar het mogen produceren van een nieuwe model in Brussel zit er definitief niet in. Audi zou de fabriek wel kunnen aanhouden voor de vervaardiging van componenten.
