Stellantis heeft haar financiële verwachtingen voor heel 2025 opgeschort. Reden is de onzekerheid rondom eventuele nieuwe import tarieven. Daarnaast meldt Stellantis uiterlijk 30 juni een nieuwe CEO aan te willen aanstellen. Die moet de vertrokken Carlos Tavares opvolgen.
Stellantis zegt dat zij de impact van de veranderende importheffingen op de verkoopcijfers moeilijk kan voorspellen. Vandaar het besluit om de winstverwachting op te schorten. Eerder werd bekend dat Stellantis de autoproductie in haar fabrieken in Mexico en Canada stil heeft gelegd vanwege de importheffingen.
In het eerste kwartaal van 2025 realiseerde Stellantis een omzet van 35,8 miljard euro; een daling van 14 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Wereldwijd werden er 1,22 miljoen voertuigen geleverd, hetgeen 9 procent minder is dan een jaar eerder. Vooral Noord-Amerika kende met een afname van 20 procent een forse daling in het aantal klantleveringen. In Europa namen de verkopen met 8 procent af.
Ondanks deze afname is Stellantis naar eigen zeggen optimistisch over de Europese markt. Het marktaandeel steeg het afgelopen kwartaal namelijk licht naar 17,3 procent. Vorig jaar had Stellantis 1,9 procentpunt minder van de Europese markt in handen. Maar het feit dat de omzet in het eerste kwartaal harder daalde dan het aantal verkochte auto’s, wijst er op de stijging van het marktaandeel uitsluitend is te danken aan de goedkoopste modellen van Stellantis. Het autoconcern had veel meer moeite om kopers te vinden voor modellen als de Alfa Romeo Giulia, de Citroën C5 X, de DS 9, de Jeep Compass, alle Maserati’s en de Peugeot 508.
