Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport
  • Audi en Porsche zetten zich schrap
  • Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo
  • Dit is de nieuwe Hyundai Kona!
  • Chinese autofabrikanten verdubbelen marktaandeel in Europa
  • Kia’s winst daalt in het tweede kwartaal ondanks recordverkopen
  • Robottaxi-leverancier Waymo wil van deal Uber af
  • Newsflash: Subaru wordt weer spannend
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport

    21 juli 2026

    Audi en Porsche zetten zich schrap

    20 juli 2026

    Dit is de nieuwe Hyundai Kona!

    20 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026

    Stellantis sluit fabriek problematische PureTech motoren

    18 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»In detail: de nieuwe Cupra Raval
Toekomstplannen

In detail: de nieuwe Cupra Raval

1 september 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
CupraRavalPrototype

Cupra heeft een nieuwe foto vrijgegeven van de Raval. Dat is de Spaanse tegenhanger van de Volkswagen modellen ID.Polo en ID.Cross, en van de Skoda Epiq. Cupra ontleend haar bestaansrecht aan een gamma waarin grijze mussen niet voorkomen (met deze nieuweling er bij omvat het assortiment inmiddels 8 modellen).

Ook aan de nieuwe foto kan je zien dat de Raval iets rebels heeft. Dat de nieuwe instapper van Cupra niet bedoeld is voor liefhebbers van aangeharkte tuintjes, wordt ook duidelijk gemaakt met de modelnaam: El Raval is een wijk in Barcelona die gekenmerkt wordt door continue onrust op straat, rauwheid en waar bewoners alleen kunnen ‘overleven’ als zij een onverschrokken karakter hebben. Volgens Cupra past een dergelijke omschrijving ook goed bij de Raval (waarvan de conceptversie naar de naam ‘UrbanRebel’ luisterde).

Anders gezegd: voor autoconsumenten die wel altijd binnen de lijntjes kleuren, heeft de Volkswagen Groep de eerder genoemde ID.Polo, ID.Cross en Epiq. Maar diegenen die zich nog te jong en te wild voelen voor een braaf leven zonder uitspattingen, zouden de nieuwe Raval een zeer geschikt vervoermiddel kunnen vinden.

De technische overeenkomst met de andere leden van de zogeheten Electric Urban Car-familie (ID.Polo, ID.Cross en Epiq) betekent dat de Raval op het MEB+-platform (eerder aangeduid als ‘MEB Small’) van de Volkswagen Groep.

De compacte Cupra is 4,05 meter lang en 1,78 meter breed. Verder is hij 1,52 meter hoog en heeft hij een wielbasis van een forse 2,6 meter. De Raval belooft dus behoorlijk ruim te worden. Het interieur van de Raval kenmerkt zich door kuipstoelen. Reken voor de rest op veel assistentiesystemen, keuze uit 2 formaten accu’s en (snelle) laadmogelijkheden waarmee je kan thuiskomen.

Een op de vooras geplaatste elektromotor zorgt voor voorwielaandrijving. Het topmodel, de Raval VZ, is 226 pk sterk. Zo veel power biedt de ID.Polo GTI ook, evenals de Skoda Epiq RS. In vergelijking met de Volkswagen hangt de Raval 1,5 centimeter dichter boven het asfalt. Dit betekent dat de Raval ongeacht de motorisering binnen de Volkswagen Group als sportief model wordt gepositioneerd. De Cupra Born verhoudt zich op dezelfde wijze tot de Volkswagen ID.3.

Hij is bovendien uitgerust met een ESP dat net als bij de Born VZ  deels uit te schakelen valt, een elektronisch sperdifferentieel, een adaptief sportonderstel, aangepaste demping, progressieve besturing en 19 inch velgen met 235 mm brede banden.

De Raval komt in 2026 op de markt, als Cupra haar 8ste verjaardag als zelfstandig automerk viert. Pas dan zullen wij de compacte Cupra goed kunnen bekijken, want tijdens de IAA Mobility beurs in München is enkel een gecamoufleerde versie te zien (de wrap op het getoonde exemplaar is geïnspireerd op de plattegrond van de rauwe, energieke en een tikkeltje rebelse wijk). De productie van de 4 telgen van de Electric Urban Car-familie vindt plaats in Martorell, vlakbij Barcelona.

 

Cupra Raval

Related Posts

Prijs vergelijking Cupra Raval Essential & Performance

1 juli 2026

Cupra Raval nu inclusief 5.000 km gratis laadtegoed

5 juni 2026

Productiestart Cupra Raval en Volkswagen ID.Polo

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.