Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Ford ziet winst stijgen ondanks hogere grondstofkosten
  • Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af
  • Chinese autoconsument is uitgekeken op Volvo
  • Volkswagen wil in China ontwikkelde technologie mondiaal ten gelde maken
  • Skoda introduceert nieuwe hybride modellen
  • Great Wall Motor gaat Ora 5 in Bulgarije bouwen
  • Stellantis meldt aantrekken omzet
  • Prijs vergelijking Fiat Grande Panda
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Ford ziet winst stijgen ondanks hogere grondstofkosten

    22 oktober 2026

    Volkswagen wil in China ontwikkelde technologie mondiaal ten gelde maken

    21 oktober 2026

    Skoda introduceert nieuwe hybride modellen

    21 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af

    22 oktober 2026

    Volkswagen geeft laad-waarschuwing af

    14 oktober 2026

    Kia Niro is ‘ANWB Occasion van het Jaar 2027’

    13 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af
Tevredenheidresultaten

Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af

Geen terugbetaling
22 oktober 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Een rechtbank in Zuid-Korea heeft donderdag een zaak van tientallen Tesla eigenaren afgewezen. Zij hadden volledige terugbetaling geëist van het bedrag dat zij betaald hadden voor het FSD rijhulpsysteem (‘Full Self-Driving’) omdat de autofabrikant zijn contractuele verplichtingen zou hebben geschonden. De rechter is het daar evenwel niet mee eens.

De centrale districtsrechtbank van Seoul oordeelde tegen de 88 eisers. Volgens de rechtbank belooft FSD geen volledig autonoom rijden zonder menselijke tussenkomst. Bovendien had Tesla al enkele functies geleverd die onderdeel zijn van het pakket. De rechtbank stelde dat Tesla’s verplichting om aanvullende functies te leveren afhankelijk was van technologische vooruitgang en goedkeuring door toezichthouders. Volgens de rechtbank waren kopers daar van op de hoogte. Zij konden dus weten dat het lang kon duren voordat sommige functies beschikbaar zouden komen.

De rechtbank concludeerde ook dat Tesla basisfuncties voor Autopilot en Enhanced Autopilot wel degelijk had geleverd, terwijl een recente software-update verkeerslicht- en bordherkenning en rijmogelijkheden in de stad had toegevoegd aan oudere voertuigen met Hardware 3-computers (HW3).

In de in 2024 in Zuid-Korea aangespannen zaak stelden de eigenaren: “Tesla is er hier al meer dan 9 jaar actief, maar sinds het de optie rond maart 2017 begon te verkopen, is het er niet in geslaagd om FSD in Zuid-Korea te implementeren”. De eisers voerden aan dat Tesla de beloofde technologie niet had geleverd. De rechtbank verwerpt hun interpretatie van FSD als een systeem dat volledig autonoom rijden (ook wel ‘Level 5’ genoemd) echter.

De rechtbank oordeelde ook dat Tesla niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor vertragingen die werden veroorzaakt door het naleven van binnenlandse en buitenlandse regelgeving, zelfs als er vertragingen waren bij het leveren van bepaalde functies.

De uitspraak komt op een moment dat Tesla in andere landen met vergelijkbare juridische uitdagingen wordt geconfronteerd wegens vertragingen bij het leveren van mogelijkheden voor zelfstandig rijden die al lange tijd door topman Elon Musk worden beloofd.

In China hebben 10 Tesla-autobezitters gezamenlijk een rechtszaak aangespannen waarin zij terugbetaling van het FSD bedrag eisen en schadevergoeding vorderen ter waarde van 3 maal de aankoopprijs van het systeem, of van het volledige voertuig. In de Verenigde Staten blokkeerde een federaal hof van beroep eerder deze maand Tesla eigenaren in Californië in hun poging om een collectieve rechtszaak voort te zetten waarin zij stellen dat de autofabrikant kopers heeft misleid over zijn FSD-technologie, hoewel de onderliggende zaak nog loopt.

Musk heeft herhaaldelijk voorspeld dat Tesla ‘volledig autonoom rijden’ mogelijk zou maken, maar dat niveau van autonomie (Level 5) is nog steeds niet geleverd.

Tesla Tesla Full Self Driving

Related Posts

Newsflash: dit is de nieuwe Aston Martin Valhalla Spider

21 oktober 2026

Newsflash: JLR vindt de Discovery opnieuw uit

20 oktober 2026

Tesla doet aan rocket science

19 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.