Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Porsche bouwt geen elektrische supercar omdat ‘er geen vraag naar is’.
  • Nederlandse autobranche verwacht lagere autoverkoop
  • Audi vernieuwt Q3 line-up. Lees hier de prijs vergelijking
  • Volvo boert verder achteruit en schrapt 2.500 banen
  • Prijs indicatie Skoda Epiq Sportline
  • Mercedes topman wordt overspoeld met kritiek
  • Autoverkopen Europa: Kia groter dan Peugeot
  • Last en ook zeker Least: Opel STX Concept
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Porsche bouwt geen elektrische supercar omdat ‘er geen vraag naar is’.

    16 oktober 2026

    Nederlandse autobranche verwacht lagere autoverkoop

    16 oktober 2026

    Audi vernieuwt Q3 line-up. Lees hier de prijs vergelijking

    16 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen geeft laad-waarschuwing af

    14 oktober 2026

    Kia Niro is ‘ANWB Occasion van het Jaar 2027’

    13 oktober 2026

    Audi Q7 scoort 5 Euro NCAP sterren

    13 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Bumperklevers riskeren in België straks een veel hogere boete
Autonieuws

Bumperklevers riskeren in België straks een veel hogere boete

Er is bij onze zuiderburen een proefproject met ‘afstandsflitspalen’ op komst
17 november 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Bestuurders met de slechte gewoonte om te dicht op hun voorligger te rijden, riskeren in de toekomst veel vaker beboet te worden. Er start volgend jaar een proefproject rond ‘afstandsflitspalen’.

Dat het technisch mogelijk is om vrachtwagens en automobilisten te ‘flitsen’ als ze te dicht achter elkaar rijden, is in Duitsland al bewezen. Daar hangen camera’s boven de Autobahn die je nu al kunnen betrappen. Er zijn dan telkens lijnen op de weg geschilderd die helpen om de afstand op de camerabeelden juist te kunnen berekenen. Maar dat systeem is duur, en dus start verkeersveiligheidsinstituut Vias in 2026 een proefproject. “Een vergelijkende test”, noemt Vias-woordvoerder Stef Willems het. “Op zoek naar de juiste technologie waarmee de politie zou kunnen gaan handhaven op de tussenafstand”.

Op dit moment leidt bumperkleven zelden tot boetes. Niet omdat het maar zelden gebeurt dat een achterligger te weinig afstand houdt, wel omdat het arbeidsintensief is om dat vast te stellen. De flitspalen en trajectcontroles betrappen elk jaar miljoenen bestuurders met overdreven snelheid, in 2023 waren er in België nog geen 5.500 processen-verbaak voor bumperkleven. Overtreders dan betalen 58 euro boete.

Bij verkeersveiligheidsinstituut Vias telden ze in 2023 al eens hoe groot het probleem is. Van de 4 miljoen geobserveerde automobilisten waren er 2,2 miljoen (58%) die te dicht achter hun voorligger reden, van de 400.000 vrachtwagenbestuurders hield er één op de drie te weinig afstand.

Wat is dat dan, te weinig afstand? Daar bestaan op dit moment nog geen duidelijke regels over. De wegcode zegt alleen dat je “voldoende” afstand moet houden. Maar daar komt verandering in wanneer de nieuwe wegcode op 1 juni 2027 van kracht wordt. Vanaf dan staat er expliciet “2 seconden” in het verkeersreglement. Een regel die geldt op alle wegen met een maximumsnelheid boven 50 km/u.

Om dat tastbaar te maken, pakte de Vlaamse Stichting Verkeerskunde (VSV) in 2018 al eens uit met een campagne waar het liedje ‘Last night a DJ saved my life’ een centrale rol in speelde. Het duurt 2 seconden om die regel te zingen en je moet het einde van de zin bereikt hebben voor je aankomt op de plaats waar je voorligger nog reed toen je begon met zingen. Op de autosnelweg leg je op die tijd zowat 70 meter af.

Elk jaar is er in België wel een campagne die onze zuiderburen op het hart drukt om afstand te houden. “Hou afstand”, klonk het deze zomer nog in de nieuwste van VSV. “Bumperkleven is niet enkel een grote frustratie van de Vlaming, maar ook de oorzaak van heel wat zware verkeersongevallen”, zei Vlaams minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA) toen. “Door te dicht op je voorligger te rijden, heb je geen kansen meer om uit te wijken wanneer die bijvoorbeeld plots moet stoppen voor een naderende file”.

Bumperkleven

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.