Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Peugeot frist de 408 op
Introductienieuws

Peugeot frist de 408 op

2 januari 20264 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Na de 308 heeft Peugeot nu ook haar 408 een facelift gegeven. De update van de hoog op zijn poten staande fastback combineert een aantal cosmetische retouches met de introductie van een krachtigere plug-in hybride variant.

Combineert de 408 het beste van 2 werelden, namelijk de sportiviteit van een hatchback met de praktische voordelen van een hoge auto? Of is dit uit 2022 stammende Peugeot model vlees noch vis? Vermoedelijk het laatste want de verkoopaantallen blijven ver achter bij die van de 308, de 3008 en de 5008. Toch komt de 408 in aanmerking voor een facelift.

In dit kader kreeg de 408 een strakker front, waarbij de GT en GT Exclusive uitvoeringen ook voorzien werden van een verlicht merklogo. Een ander kenmerk van de facelift is de introductie van 3 klauwen aan de zijkant van de neuspartij die dienst doen als dag verlichting. Deze fijnmazige en schuine led strips worden door een lichtlijn met elkaar verbonden. De koplampen werden wat lager in de bumper geplaatst, die trouwens ook vernieuwd werd. Matrix technologie voor de koplampen is standaard op de GT uitvoering.

De 408 is het eerste Peugeot model waarvan de letters van de merknaam aan de achterzijde verlicht zijn. Als die niet brandt, dan zijn de Peugeot-letters amper zichtbaar vanwege hun integratie in een glanzend zwart inzetstuk.

De hybride en plug-in hybride uitvoeringen onderscheiden zich desgewenst met 19 inch Adakite velgen met geometrische elementen die contrasteren met de ronde vorm van het wiel waarvan zij onderdeel uitmaken. Nieuw is ook de Flare Green carrosseriekleur (zie fotoserie). Die lijkt, afhankelijk van de lichtinval, te variëren van helder geel tot diepgroen.

Het zogeheten i-Cockpit interieur van de 408 werd door Peugeot niet onder handen genomen, dus net als voor de facelift is er een klein en laag geplaatste stuurwiel, evenals karakteristieke i-Toggels. Het 10 inch grote display dat dienst doet als instrumentarium kreeg wel nieuwe graphics. Bij de 408 GT Exclusive zijn die van het 3D-type (voor de gewone GT is het een optie). Gebleven is ook het licht naar de bestuurder toe gekantelde, centrale aanraakscherm. Met 10 inch is dat display naar huidige maatstaven helaas aan de kleine kant. Voor wat betreft de sfeerverlichting is er keuze uit 8 kleuren.

Voor de bekleding van onder meer het meubilair gebruikt Peugeot voortaan fijnere stoffen. De duurdere versies van de 408 is er Alcantara of nappaleder en echt aluminium. Het audiosysteem van Focal zou ook opgewaardeerd zijn, met een betere geluidskwaliteit als resultaat.

De elektrische versie, oftewel de e-408, wordt onverminderd aangedreven door een elektromotor van 213 pk en 343 Nm, maar de netto capaciteit van de batterij is vergroot naar 58,2 kWh. Samen met een iets verlaagde luchtweerstandscoëfficiënt zorgt dit voor een tot 456 kilometer toegenomen actieradius. Dat is 3 kilometer meer dan voorheen. Snel opladen doet de e-408 met een weinig spectaculaire 120 kW, maar er is wel een nieuwe functie voor het voorverwarmen van de batterij en met Plug & Charge herkennen laadstations de Peugeot zonder dat er nog een bankpas, badge of app moet worden gebruikt. Er is ook V2L-technologie. Dit betekent dat externe apparaten door de accu van de e-408 opgeladen kunnen worden.

Een grotere update onderging de plug-in hybride versie. Die hij combineert nu een 1,6 liter benzinemotor van 180 pk met een elektrisch exemplaar van 125 pk. Samen zijn zij goed voor een systeemvermogen van 240 pk. Dat is 15 pk meer dan voorheen. De batterij van 14,6 kWh (netto) maakt het op papier mogelijk om maximaal 85 kilometer elektrisch af te leggen.

Aan de basis van he gamma staat als vanouds de 145 pk sterke mild hybride variant. Die heeft een 1,2 liter 3 cilindermotor als basisunit. Volgens Peugeot kan deze zogeheten 408 Hybrid 145 e-DCS6 (met de bekende 6-traps automaat met dubbele koppeling) in stedelijke omgevingen tot 50 procent van de tijd elektrisch rijden.

Prijzen van de vernieuwde Peugeot 408 zijn er nog niet.

Peugeot 408

Related Posts

Vernieuwde Peugeot 408 voor aanzienlijk scherpere prijzen

4 februari 2026

Prijs vergelijking Peugeot E-408

11 oktober 2024

Newsflash: Hyundai helpt Skoda met waterstoftechniek

15 september 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.