Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Waarom wel: een 5-deurs Opel Adam
Opinie

Waarom wel: een 5-deurs Opel Adam

4 november 20163 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Nee, dit is niet de Opel Adam die u hier ziet. Zelfs niet in gephotoshopte 5-deurs vorm. U kijkt naar de EV10 van het Chinese automerk DearCC. Dit elektrische vehikel zal later deze maand op de Guangzhou Auto Show aan het publiek worden voorgesteld. Dat Chinezen graag andermans werk kopiëren, mag geen nieuws meer heten, noch de specificaties van de DearCC EV10: een elektromotor van 57 pk en een actieradius van zo’n 150 kilometer. Daar kan je tegenwoordig niet meer mee thuiskomen.

Maar je zou kunnen zeggen dat DearCC de Adam niet alleen gekopieerd heeft, maar ook verbeterd heeft door het model een set achterportieren te geven. Op de Chinese markt is dat sowieso bittere noodzaak (anders is een auto onverkoopbaar), maar ook in Europa kan een dergelijke ingreep erg afzet verruimend werken. Niet voor niets concentreren steeds meer automerken zich in het A/B segment op een 5-deurs hatchback en laten zij de achterportierloze variant voor wat die is.

dearccev10a2

De Chinezen waren ook eerder met een 5-deurs Mini. Althans, een hatchback die optisch sterk leek op ‘onze’ Mini (de onderhuidse techniek was daarentegen vermoedelijk allesbehalve premium), maar dan opgerekt en voorzien van achterportieren. Inmiddels is ook het origineel in 5-deurs vorm verkrijgbaar, in combinatie met een verlengde wielbasis om die achterportieren niet symbolisch te laten zijn.

De Adam is in vergelijkingstests al menig keer vergeleken met de 3-deurs Mini. Beide retro look modellen hebben naast een hoge aaibaarheid ook hetzelfde probleem: voor volwassenen onvoldoende ruimte achterin. Mini heeft dit euvel ‘opgelost’ door al haar overige modellen groter te laten zijn dan de 3-deurs hatchback. En Opel zou eigenlijk óók met een grotere Adam moeten komen. Dat kan door de hatchback op te rekken en hem te voorzien van een set achterportieren. Het model wordt er misschien iets minder kek van, maar veel praktischer. Dat zal de verkopen geen kwaad doen. En van Mini weten we dat een dergelijke ingreep niet meer dan 995 euro hoeft te kosten, hetgeen betekent dat de ‘Adam voor het hele gezin’ in 1.0 Turbo Unlimited tenue dan een prijskaartje van 17.390 euro krijgt. Dat is een schappelijk bedrag voor een compacte, stijlvolle en best praktische hatchback.

dearccev10a3

Maar zal die Adam 5-deurs dan niet voor interne concurrentie met de Corsa zorgen? Ja, altijd een beetje. Maar ik denk dat Opel er per saldo klanten mee kan winnen. En tegenwoordig zijn er meer merken die in hetzelfde segment actief zijn met meerdere modellen. Zoals Land Rover met de Discovery Sport én de Range Rover Evoque. Of Suzuki met de S-Cross én de Vitara. Smaken verschillen, dus waarom zou je dan als autofabrikant niet verschillende modellen aanbieden?

De huidige Adam (geboortedatum: herfst 2012) is waarschijnlijk te oud om nog succesvol opgerekt te worden. Bovendien is het relatief zware onderstel niet echt okselfris meer. Maakt niet uit. Als Opel in 2019 de tweede generatie introduceert (met een evolutionair design dat alles dat Audi gewend is om de presenteren in één klap tot ‘radicaal’ zal bestempelen), kan zij direct een 5-deurs versie aan het gamma toevoegen. Gebaseerd op de nieuwe Corsa en ‘dus’ misschien wel 100 kilo lichter. Dan is Adam voor veel meer vrouwen aantrekkelijk.

DearCC Opel Opel Adam

Related Posts

Alfa Romeo jat de Opel Manta-E

22 mei 2026

Nieuwe Opel krijgt Leapmotor technologie

4 mei 2026

Newsflash: Volkswagen broedt op ID.Polo GTI Clubsport

1 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.