Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic
  • Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland
  • Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind
  • Ford Kuga PHEV nu al vanaf €38.990 als Trend Business
  • Fiat introduceert de Topolino Sport Special Edition
  • Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lekker sprankelend: Citroën ë-C3 Tonic

    24 juni 2026

    Lynk & Co 07 GT komt in 2027 naar Nederland

    24 juni 2026

    Welvarende consumenten houden Amerikaanse autoverkopen overeind

    24 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Opel definitief naar PSA
Economisch nieuws

Opel definitief naar PSA

1 maart 20174 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het Franse autoconcern PSA (Peugeot, Citroën, DS) heeft een overeenkomst met haar Amerikaanse branchegenoot General Motors voor de overname van diens dochters Opel en Vauxhall. De transactieprijs bedraagt 2,2 miljard euro. Opel en Vauxhall blijven onder de vlag van PSA zelfstandig opereren. Vorige week werd duidelijk dat de onderhandelingen in een vergevorderd stadium waren.

Beide partijen maken nu bekend dat PSA alle Europese activiteiten van General Motors overneemt, feitelijk dus het Duitse Opel en diens Britse zustermerk Vauxhall. De Franse autobouwer denkt bij de verlieslijdende Duitse/Britse branchegenoot vanaf 2026 per jaar 1,7 miljard euro aan efficiencybesparingen te kunnen realiseren (waarvan een groot deel al in 2020 geëffectueerd moet zijn).

Opel is sinds 1929 eigendom van General Motors. Vauxhall werd al in 1925 overgenomen. Over de verkoop werd weken onderhandeld. Hiermee is, op Volkswagen na, de allergrootste autofabrikant van Europa ontstaan die kleinere spelers als Renault Nissan (voorheen de nummer 2), Fiat Chrysler en Ford duidelijk in het defensief kan duwen.

PSA kan de aankoop doen omdat zijzelf in goede doen verkeert. De Franse autobouwer realiseerde over 2016 onder de streep een bijna 80 procent hogere winst dan een jaar eerder, namelijk bijna 2,2 miljard euro. Met een even hoog bedrag voor de overname van Opel en Vauxhall (aan beide merken hing een prijskaartje van 1,3 miljard euro, terwijl de Europese financiële tak van General Motors gewaardeerd werd op 900 miljoen euro) kan evenwel niet bepaald van een koopje worden gesproken, maar de Fransen krijgen er een gerenommeerd merk bij, met in het geval van Opel een Duits kwaliteitsimago. En Vauxhall is na Ford het populairste automerk van Groot-Brittannië.

De overname leidde eerder tot grote zorgen in Duitsland en Groot-Brittannië over mogelijk banenverlies bij Opel en Vauxhall. PSA topman Carlos Tavares heeft garanties gegeven voor behoud van werkgelegenheid en fabrieken om die zorgen weg te nemen. General Motors wil af van Opel en Vauxhall omdat de Europese divisie al 17 jaar op rij verlies lijdt: vorig jaar ging het om 257 miljoen dollar.

PSA denkt evenwel geen kat in de zak te kopen. Het Franse concern maakt nu 3 miljoen auto’s per jaar. Dat is op mondiale schaal relatief weinig. Volkswagen en Toyota zitten rond de 10 miljoen; Renault samen met Nissan, Mitsubishi en AvtoVaz daar niet ver onder. Schaalvoordelen zijn nodig om de ontwikkelingskosten te drukken. Elke 7 jaar een nieuw model lanceren is anders niet te dragen.

Het kan dus niet anders dan dat PSA hard gaat bezuinigen bij Opel en Vauxhall om de geplande schaalvoordelen te kunnen realiseren. Dat de vakbonden in Duitsland en Groot-Brittannië zich zorgen maken over de werkgelegenheid na de overname, is dus niet onterecht. De garantie van de topman van PSA dat de fabrieken van Opel en Vauxhall openblijven, geldt hooguit voor een paar jaar, namelijk totdat de huidige modelreeks van het Duits/Britse merkenduo aan vervanging toe is.

Daarna gaat alsnog het mes er in. De nieuwe combinatie PSA-Opel beschikt in Frankrijk en Duitsland op slechts 150 kilometer afstand van elkaar over 2 fabrieken. Door die bij elkaar te voegen, kunnen de beoogde schaalvoordelen worden gerealiseerd. De grootste uitdaging zit hem evenwel in de cultuurverschillen. PSA moet niet met een volle mond Frans naar binnen lopen in het Duitse Rüsselsheim, dat gaat niet werken. Maar het kan werken: Renault ging 15 jaar geleden een alliantie aan met Nissan en dat is de meest succesvolle fusie van de afgelopen jaren geweest.

PSA is vooral geïnteresseerd in Opel vanwege de technologie op het gebied van elektrisch rijden. Ook moet de inkoop van onderdelen door de overname een stuk goedkoper worden. Opel heeft binnen General Motors geprofiteerd van de ontwikkelingen op het gebied van elektrisch rijden. De nieuwe Ampera-E is DE betaalbare elektrische auto waar Tesla het al jaren over heeft. Er zullen evenwel clausules over opgenomen moeten worden, want dit model wordt in de Verenigde Staten verkocht als de Chevrolet Bolt.

De Europese tak van General Motors Financial komt voor de helft in handen van PSA en de andere helft wordt van de Franse bank BNP Parisbas. De twee bedrijven richten daarvoor een zogenoemde joint venture op. Naar verwachting wordt de transactie voor het einde van dit jaar afgerond.

De overname kan overigens ook goed uitpakken voor Opel zelf. Het is de bedoeling dat de operationele marge stijgt van 2 procent in 2020 tot 6 procent in 2026. Dat kan omdat Opel nu nog onrealistisch hoge patentgebruik vergoedingen moet afdragen aan het Amerikaanse hoofdkantoor. Feitelijk bestaat het chronische verlies van het Duitse automerk alleen op papier. PSA weet dat met geheel andere rekenmethoden, het plaatje er een stuk positiever uitziet.

Opel PSA

Related Posts

Alfa Romeo jat de Opel Manta-E

22 mei 2026

Nieuwe Opel krijgt Leapmotor technologie

4 mei 2026

Newsflash: Volkswagen broedt op ID.Polo GTI Clubsport

1 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.