Veel autorijders, ook klanten van premiummerken, schijnen niet te weten of bij hun wagen de voorwielen dan wel de achterwielen worden aangedreven. De verkoopscijfers lijken dit te illustreren: voor BMW is de 2-Serie Active Tourer een schot in de roos, ondanks dat dit model een voor het merk ‘atypische’ aandrijving heeft. En Mercedes doet goede zaken met de CLA, die in vergelijking met de sedanmodellen C, E en S een ‘dwarse’ motoropstelling heeft.
Voor autofabrikanten, die weten dat voorwielaandrijving goedkoper is, meer interieurruimte oplevert en beter kan helpen om het gewicht van een auto omlaag te brengen dan achterwielaandrijving, is de rekensom dan snel gemaakt. Ook bij Mercedes is dit het geval. Dit merk wil zijn aanbod aan voorwiel aangedreven modellen fors gaan uitbreiden.
Momenteel heeft Mercedes 5 van dergelijke modellen in haar gamma. Die zijn allemaal technisch zo goed als identiek, want gebaseerd op hetzelfde platform. Het gaat om de reeds genoemde CLA, diens Shooting Brake afgeleide, de A klasse, de B klasse en de GLA. Inmiddels heeft Mercedes haar onderstel voor voorwiel aangedreven model grondig herzien. Dat zal gebruikt gaan worden voor in totaal 8 modellen.
Eén daarvan wordt een sedanversie van de A klasse. Die was afgelopen maand in conceptvorm (foto) op de autotentoonstelling van Sjanghai te zien. Overigens is nog niet zeker of de A klasse Sedan ook naar Nederland komt. Daarnaast wordt er achter de Mercedes schermen gewerkt aan een GLB: een stoer ogende SUV die naast de vrouwelijk vormgegeven cross-over GLA een plaats in het gamma moet krijgen. Wat het 8ste model met voorwielaandrijving gaat worden, is nog niet duidelijk, maar het zou een cabrioletversie van de A klasse kunnen zijn waarmee Mercedes de Audi TT Roadster wil gaan beconcurreren.
