Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Renault slaat plank mis met nagellak
Autonieuws

Renault slaat plank mis met nagellak

12 juni 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Renault heeft verkeerd gegokt. De keuze om de aandrijflijn bij de jongste Twingo te verhuizen van vóór naar achteren heeft de verkopen van de Franse stadsauto geen goed gedaan. In de Europese verkoopstatistieken komt de Renault niet verder dan de 6de plaats, terwijl het merk als geheel goed is voor de 2de plek. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Renault dacht de Twingo terug onder de aandacht te brengen door een nagellak in dezelfde kleuren als de carrosserie van de stadsauto te lanceren. Maar genereert nu vooral negatieve publiciteit.

De Twingo Nail Polish is bedoeld voor het bijwerken van krasjes op de nagels. De lak is door Renault ontwikkeld in samenwerking met het cosmetische bedrijf De Blangy. Er zijn in eerste instantie 4 kleuren beschikbaar: Dragée Blue, Flamme Red, Etoilé Black en Eclair Yellow. De Twingo Nail Polish kan worden gekocht op de internetshop van het Atelier Renault op de Champs Elysée voor 8,90 euro.

Tot zo ver is er geen vuiltje aan de lucht. Het gaat mis als Renault vermeldt dat de nagellak nog een tweede toepassingsmogelijkheid heeft: “Het valt lang niet mee om een auto in de stad vrij van schades te houden. De nagellak is zo gemaakt dat een klein schrammetje aan de Twingo er ook mee kan worden bij getipt”. Renault spreekt zelf van een geniale vondst, omdat er op deze manier 2 vliegen in één klap geslagen worden. “Met deze nagellak kunnen eigenaren hun nagels afstemmen op de kleur van de auto. Twingo nagellak is een innovatie die het leven van vrouwelijke bestuurders verfraaid en is gemakkelijk mee te nemen in iedere handtas”.

Conform de stereotiep is de wederhelft gelukkig met de nagellak en jij bent in jouw nopjes met de zogeheten ’touch up’ stick voor de Twingo. Er is zelfs een reclamespotje gemaakt waarin een stijlvolle vrouw haar nagels lakt en terloops een parkeerkrasje wegwerkt op haar Twingo. “Laat je nagels en je auto glanzen”, is de reclameslogan. Maar Renault heeft met het idee zich de woede op de hals gehaald van Franse feministen. De autoproducent wordt beticht van seksisme. De reclame “reduceert vrouwen tot zorgen om hun schoonheid en hun onvermogen om te rijden”, stelt Marie-Noelle Bas, directeur van het vooraanstaande Franse feministische collectief Chiennes de Garde. “Dit suggereert dat vrouwen alleen maar met hun uiterlijk bezig zijn en niet kunnen rijden. Reclames als deze komen voort uit het verraderlijke seksisme dat heel normaal wordt gevonden en waar vrouwen iedere dag mee te maken hebben”. Ook op Twitter werd kritiek geuit op het feit dat Renault blijkbaar denkt dat vrouwen prioriteit geven aan gelijkgekleurde nagels en autolak. Maar de autofabrikant ontkent dat de reclame seksistisch is. “Twingo’s zijn gericht op vrouwen die ervan houden om hun auto een persoonlijke touch te geven”, reageert de Franse autobouwer op de kritiek. Renault benadrukt dat de spot niet laat zien dat vrouwen niet behoorlijk kunnen parkeren. Daarbij geeft Renault ook aan dat de nagellak niet bedoeld is voor het exclusieve gebruik door vrouwen. “Het uitgangspunt is dat wij zaken eenvoudiger willen maken voor onze klanten, zowel mannelijke als vrouwelijke”.

Autolakexperts zeggen overigens dat nagellak helemaal geen goed middel is om krassen weg te werken. “Als je een nagellakkwastje gebruikt om krassen te verwijderen, blijf je dat zien. Bovendien biedt nagellak geen bescherming tegen UV straling, corrosie en steenslag”. Als manlief kan jij het flesje nagellak dus maar het beste laten ‘verdwijnen’. En die publiciteitscampagne van Renault? Die is heel duidelijk met de Franse slag gemaakt.

Renault Renault Twingo

Related Posts

Newsflash: lagere instapprijs voor Renault 5 E-Tech

14 juni 2026

Renault gaat in Clio-fabriek ook een nieuwe hybride SUV bouwen

9 juni 2026

Renault vaart wel bij hoge brandstofprijzen

5 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.