Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG
  • Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX
  • Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
  • Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model
  • In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne
  • Honda: onze boekhouders zijn weer helemaal happy
  • Suzuki viert jubileum met Swift Edition 60
  • Prijs vergelijking vernieuwde Nissan X-Trail
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG

    10 augustus 2026

    Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX

    10 augustus 2026

    Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen

    10 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»BMW valt Tesla aan
Toekomstplannen

BMW valt Tesla aan

6 september 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW verklaart Tesla de oorlog met deze elektrische sedan: de i Vision Dynamics. Hij heeft een actieradius van 600 kilometer en is op de IAA autoshow van Frankfurt in conceptvorm te zien. Medio 2021 moet hij productieklaar zijn om dan als i5 aan het gamma van BMW te worden toegevoegd.

De i Vision Dynamics is een nieuwe stap richting elektrificatie van de modellen van BMW. Het Duitse automerk bracht eerder al de i3 en de i8 op de markt, maar met name het eerste model maakte een valse start. In de zin dat BMW gerekend had op meer overheidsubsidie voor elektrische auto’s. Daarmee had de consumentenvraag gestimuleerd kunnen worden. Maar nu steeds meer regeringen een verkoopverbod in het vooruitzicht hebben gesteld voor auto’s met een verbrandingsmotor, is er geen ontkomen meer aan. En moet BMW haast maken om niet achterop te raken bij de concurrentie: Tesla, maar ook Mercedes en het Volkswagen concern.

De i5 wordt een 4-deurs ‘Gran Coupé’ die globaal hetzelfde formaat heeft als de Tesla Model 3. BMW laat haar premium meerwaarde tot uiting komen in een grotere actieradius (600 kilometer) en een kortere tijd voor de sprint naar 100 km/u (minder dan 4 seconden). Tesla kan zijn borst dus natmaken. De topsnelheid van de i Vision Dynamics bedraagt 200 km/u en vanzelfsprekend is hij uitgerust met techniek op allerlei rij taken autonoom te kunnen uitvoeren.

Of de productieversie (de i5 dus) de nieuwe interpretatie van de dubbele nieren van de conceptstudie zal overnemen, is afwachten. Omdat de i Vision Dynamics elektrisch is, heeft de grille eigenlijk geen functie meer, behalve het familiegezicht vormen van BMW. De conceptstudie kijkt in ieder geval nijdig genoeg uit zijn ogen c.q. smalle koplampen om serieus genomen te worden op de linker rijbaan. Fraai is ook de mooie, gestrekte daklijn en de bijna minimalistische achtersteven. Blauwe details accentueren het feit dat het hier een elektrisch model betreft. Opvallend is de afwezigheid van zijspiegels.

Hoe futuristisch de i Vision Dynamics ook mag zijn, de carrosserieverhoudingen zijn typisch BMW: een lange wielbasis en korte overhangen. Het ontwerp is grotendeels vrij van vouwen, hoekjes, randen of flapjes. De raampartij loopt over de gehele zijkant. Aan de achterzijde is L-vormige verlichting gemonteerd. Dat is eveneens een designkenmerk van BMW. Hoe de i Vision Dynamics van binnen oogt, houden de Duitsers nog even geheim.


BMW kondigt aan dat het uiterlijk 2025 in totaal 25 (deels)elektrische modellen in de showroom wil hebben staan: 12 volledig elektrische auto’s en 13 stekkerhybride modellen. Het is afwachten hoe in 2021, als de i5 dus productieklaar moet zijn, het speelveld er uit ziet. Wordt de markt dan gedomineerd door goedkope Chinese elektrische auto’s? Feit is dat Volkswagen een jaar eerder de uitrol van zijn gamma aan emissieloze modellen start en ook Mercedes niet tot 2021 wacht met de introductie van een elektrische auto voor het volumesegment.

BMW Elektrisch

Related Posts

Duitsland blundert met subsidie voor elektrische auto’s

9 augustus 2026

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

ESB: Maak benzine duurder en subsidieer elektrische auto’s voor lage inkomens

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.