Hier is hij dan: de nieuwe elektrische Honda, het eerste echte model dat rijdt op een batterij. Daarmee laat het Japanse merk zien klaar te zijn voor de toekomst, maar tegelijkertijd reproduceert de E prototype getrouw de retro koele look van de Urban EV conceptstudie, met het verschil dat dit seriemodel 5 deuren heeft. De Honda maakt direct een schattige indruk, al kijkt de E prototype enigszins triest uit zijn ogen. De Urban EV had een veel onbekommerdere oogopslag.
Een positieve verrassing is het interieur. Honda heeft zijn nieuwe model een premium afwerking gegeven. Camera’s die de buitenspiegels vervangen zullen optioneel verkrijgbaar en vormen een geweldige primeur voor een auto van 3,90 meter.

Het grote hoogtepunt van deze elektrische Honda (de definitieve naam van de productieversie is nog niet bekend) zal zeker zijn interieur zijn: ultra modern met schermen over de breedte van het dashboard, maar ook elegant, verfijnd en afgewerkt met houtfineer. De stoelbekleding maakt een behaaglijke en warme indruk. De zetels komen in de buurt van een bank en bij de kleine middenconsole treffen we een beetje de interieursfeer van de i3 aan, behalve dat Honda niet de fout heeft gemaakt van BMW waar klanten genoegen moeten nemen met een display ter grootte van een telefoon.
Afgezien van het feit dat de productieversie zijn guitige blik verloren heeft, is de echte teleurstelling echter de beperkte actieradius. Honda kondigt aan dat het bereik groter is dan 200 km, weliswaar gemeten volgens de strengere WLTP, maar de Renault Zoé komt inmiddels meer dan 300 km ver op een volle acculading en Peugeot geeft voor haar nieuwe e-208 een actieradius van 340 kilometer op.

Dit is een factor die het succes van de Honda sterk zal beperken, tenzij de Japanners haar elektrische stadsauto een onweerstaanbaar lage prijs geven. Heeft men een fout gemaakt tijdens de ontwerpfase? Dat is een te gemakkelijke conclusie. Waarschijnlijk laat het compacte formaat van de elektrische stadsauto van Honda geen groter formaat accupakket toe.
Gelukkig is het interieur nog steeds geweldig. Je ziet de achteruit kijkschermen aan elk uiteinde van het dashboard. Daarnaast zijn er diverse andere displays. Het zal voor veel vermaak aan boord zorgen. Dat geldt vermoedelijk ook voor de rijeigenschappen. De elektrische stadsauto krijgt, en dat is zeldzaam voor een Honda, namelijk achterwielaandrijving. Voor de E prototype is namelijk een compleet nieuw platform ontwikkeld. Een leuk weggedrag is dus bij de prijs inbegrepen. De elektrische Honda komt eind dit jaar in Japan op de markt. Europa is begin 2020 aan de beurt.

