Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic
  • Prijs vergelijking Hyundai Ioniq 3
  • Mercedes waarschuwt voor Chinese verkoopproblemen
  • Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3
  • Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport
  • Audi en Porsche zetten zich schrap
  • Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo
  • Dit is de nieuwe Hyundai Kona!
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Hyundai Ioniq 3

    21 juli 2026

    Mercedes waarschuwt voor Chinese verkoopproblemen

    21 juli 2026

    Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3

    21 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Cupra gaat elektrisch met de Tavascan
Toekomstplannen

Cupra gaat elektrisch met de Tavascan

26 augustus 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Cupra heeft zojuist het digitale doek verwijderd van de Tavascan: een conceptstudie voor een elektrische cross-over. Bij groen productielicht komt hij naast de afgelopen maart op de autosalon van Genève gepresenteerde Formentor in het gamma. Dat is ook een cross-over, maar dan voorzien van een stekker hybride aandrijflijn. De Tavascan wordt op de IAA van Frankfurt aan het publiek gepresenteerd.

De Tavascan wordt in de inleiding omschreven als een cross-over, maar je zou de carrosserievorm ook kunnen betitelen als een coupéachtige SUV. Hij staat op 22 inch lichtmetalen turbinevelgen. Naar goed Cupra gebruik is de Tavascan afgewerkt met koperkleurige elementen. De carrosserie bevalt veel koolstofvezel panelen om het meergewicht van de elektrische aandrijflijn te kunnen compenseren. Het diep geplaatste Cupra logo licht op in het donker. De luchtroosters zorgen niet alleen voor een betere aërodynamica, maar ook voor koeling van de accu’s. Aan de achterkant vinden we hetzelfde oplichtende logo en zorgt een diffusor voor de juiste geleiding van de lucht.

Die aandrijflijn kennen wij reeds van andere conceptstudies van de Volkswagen Groep zoals de I.D. Crozz en de Skoda Vision iV. De basis is het MEB platform. Door elke as van een elektromotor te voorzien, is er sprake van vierwiel aandrijving en een gecombineerd vermogen van 306 pk. De Tavascan kan daarmee in 6,5 tellen naar 100 km/u accelereren. Het in de bodemsectie geplaatste lithium/ion accupakket heeft een capaciteit van 77 kWh, hetgeen goed is voor een WLTP actieradius van 450 kilometer.

Op het interieur van de Tavascan is Cupra bijzonder trots. Het interieur van het studiemodel kenmerkt zich door contrasterende leerkleuren, carbondelen en Alcantara. Die combinatie moet de Tavascan een hoogwaardiger uitstraling geven dan wij van moedermerk Seat gewend zijn. Het digitale instrumentarium maakt ondanks zijn formaat van 12,3 inch een nihilistische indruk en het midden op het dashboard ‘zwevende’ beeldscherm (van 13 inch) oogt evenmin als het toppunt van soliditeit.

Een B stijl ontbreekt bij de Tavascan. Dat zien wij wel vaker bij studiemodellen. In de stoelen zijn luidsprekers en een telefoon aansluiting aangebracht. De modelnaam Tavascan lijkt een niet toevallig gekozen variatie op ‘Taycan’ van zustermerk Porsche, maar is volgens Cupra merkchef Wayne Griffith een klein dorpje in de Pyreneeën.

Over concrete productieplannen wordt nog niet gesproken, maar Cupra heeft op termijn natuurlijk alleen toekomst indien zij elektrische aandrijving omarmt. Reken er dus op dat de anderhalf jaar jonge Seat dochter medio 2021 met een dergelijk model op de proppen komt. Oftewel een jaar na de Formentor.

Cupra Cupra Tavascan

Related Posts

Vernieuwde Cupra Tavascan vanaf € 39.990

22 juni 2026

Groen licht voor Cupra Tindaya

22 mei 2026

Newsflash: Peugeot overweegt e-308 GTi

4 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.