Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
  • Export Chinese auto’s naar Europa explodeert
  • Staking beëindigd: Tesla koopt Zweedse vakbondsleden uit
  • Porsche trekt de stekker uit de Taycan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026

    Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S

    14 augustus 2026

    Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»BMW introduceert nieuwe X5 M en X6 M
Introductienieuws

BMW introduceert nieuwe X5 M en X6 M

25 september 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW onthult de derde generatie van de high performance X5 M en X6 M. Vanaf de lancering zijn ook de Competition versies van het SUV duo leverbaar.

Standaard zijn de X5 M en de X6 M goed voor 600 pk en 750 Nm (gemiddeld benzine verbruik 12,8 à 13,0 respectievelijk 12,5 à 12,7 liter per 100 km; CO2 uitstoot 291 à 296 respectievelijk 284 à 289 gram/km). De Competition versies zijn goed voor 625 pk, zonder dat dit tot een hogere brandstofconsumptie of emissiewaarde leidt. Zij zitten in respectievelijk 3,9 en 3,8 seconden op 100 km/u. Daarmee zijn zij 0,4 tel sneller dan de vorige generatie.

Als transmissie fungeert een 8-traps M Steptronic automaat met Drivelogic. Het M xDrive vierwielaandrijving systeem stuurt het meeste vermogen naar de achterwielen. De bestuurder kan dit met de modi 4WD en 4WD Sport aanpassen. Het actieve M differentieel helpt om de tractie en de rij dynamiek te optimaliseren. BMW zegt de onderstel afstelling fijn geslepen te hebben op de eigen testfaciliteiten in Miramas en Arjeplog, en op circuits als de Nürburgring Nordschleife.

Ter maximalisering van de rij dynamiek zijn er verstevigingen aan zowel de carrosserie als de wielophanging aangebracht. De M specifieke adaptieve vering is voorzien van elektronisch gecontroleerde dempers, actieve rolstabilisatie, M Servotronic besturing en DSC (Dynamic Stability Control; inclusief een M Dynamic modus). De X5 M en de X6 M zijn voorzien van M lichtmetalen velgen.

Vóór hebben die bij de Competition versies het formaat 21 inch en achter 22 inch. Deze wielgrootte is optioneel voor de reguliere X5 M en X6 M. Speciale M remmen moeten voor voldoende stopkracht zorgen. Het gevoel in het pedaal kan de bestuurder individueel configureren.

Exterieur kenmerken zijn grotere luchtinlaten, een BMW nierengrille met dubbele spijlen, koelsleuven in de voorspatborden, een dakspoiler, een in de achterbumper geïntegreerde diffusor en 4 uitlaatpijpen (verdeeld over 2 sets).

De X5 M en X6 M kunnen worden geleverd in speciale kleuren van BMW Individual. Bij de vorige generatie was dit niet mogelijk.

BMW spreekt van een M specifiek cockpit design. Ook het Head-Up display is standaard voorzien van speciale weergave mogelijkheden. De M multifunctionele stoelen zijn bekleed met BMW Individual Merino leder. De Competition versies kunnen rekenen op een (nog) exclusievere bekleding.

De X5 M en de X6 M zijn voorzien van knoppen waarmee de settings voor de motor, de dempers, de besturing, de M xDrive vierwielaandrijving en het remsysteem direct bediend kunnen worden. Op het stuurwiel zitten M knoppen waarmee de individuele, op de persoonlijke smaak afgestemde, set-ups geselecteerd kunnen worden.

In de M modus kan de bestuurder ook interveniëren in de rij assistentie systemen, de displays voor het instrumentencluster selecteren en de weergave van het Head-Up display configureren. Daarbij is er de keuze uit de modi Road en Sport. De Competition versies hebben ook een Track setting.

De standaard specificatie van de X5 M en X6 M omvat het BMW Live Cockpit Professional met een navigatiesysteem, de BMW Intelligent Personal Assistant en de Parking Assistant. Tegen meerprijs zijn meer rij assistentie systemen leverbaar, evenals BMW Laserlight.

De nieuwe X5 M en X6 M beleven hun tentoonstellingsdebuut op de Los Angeles Auto Show in november. In april 2020 arriveert het sportieve SUV duo in de showrooms.

BMW BMW X5 BMW X6

Related Posts

BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen

13 augustus 2026

Newsflash: MG krijgt fabriek in Spanje

12 augustus 2026

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.