Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Lotus Elan transformeert tot Boxster concurrent
Toekomstplannen

Lotus Elan transformeert tot Boxster concurrent

22 oktober 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Lotus overweegt om de beroemde modelnaam Elan van zolder te halen en die te gaan gebruiken voor een nieuwe 2-zits open sportwagen. Ook de Elite, de Europa en de Esprit zouden een comeback kunnen maken.

De nieuwe Elan zal boven de Elise worden gepositioneerd en een meer verfijnd karakter krijgen in de vorm van een ruimere cockpit en een uitgebreidere comfortuitrusting. Aldus bewapend moet de nieuwe Lotus de strijd aan kunnen gaan met de Porsche Boxster. De belangrijkste troef van de Elan blijft echter zijn lage gewicht.

Lotus is momenteel bezig met de ontwikkeling van een nieuw platform. Die gaat gebruikt worden voor zowel de opvolger van de Elise / Exige als die van de Evora. De basis van deze sportwagens is inmiddels 24 respectievelijk 11 jaar oud en dus hoognodig aan vervanging toe. De verwachting is dat het nieuwe platform over 2 jaar productierijp is. De bodemplaat gaat dus ook gebruikt worden voor een moderne interpretatie van de Elan (het origineel stamt uit 1962).

Het nieuwe, modulaire platform maakt onderdeel uit van het ‘Vision 80’ plan van Lotus, oftewel de strategie voor de komende 10 jaar die diverse sportwagens omvat. Niet eerder keek de Britse autofabrikant zo ver vooruit. In het verleden was daar het geld niet voor en was er hooguit budget voor de ontwikkeling van één nieuw model. Met Geely als de nieuwe rijke moeder is de situatie nu heel anders. Die heeft 1,8 miljard euro vrijgemaakt voor investeringen in Lotus.

Het nieuwe platform zal qua basistechniek identiek zijn aan de huidige onderstellen omdat die voor een excellente stijfheid zorgt en het gewicht niet te ver laat oplopen. Dat is de basis voor een sportwagen met een bovengemiddelde rij dynamiek. Kenmerk is intensief gebruik van aluminium en composiet materiaal. In vergelijking met de huidige onderstellen denkt Lotus met het nieuwe platform voor een aanzienlijk beter in/uitstap gemak te kunnen zorgen. Hiervoor krijgt de komende generatie sportwagens uit Hethel grote portieren en lagere dorpels.

Tegelijkertijd wordt er bij het ontwerp van het nieuwe platform rekening gehouden met een eenvoudigere productie. Dat moet de bouwtijd van de komende generatie sportwagens verkorten. Vorig jaar verkocht Lotus 1.630 auto’s, hetgeen betekent dat men in Hethel alle tijd had voor de productie, maar doel is om de output te laten groeien naar 10.000 exemplaren in 2019, zo laat topman Phil Popham weten. Een kortere bouwtijd betekent ook lagere fabricage kosten en dat is essentieel om de 1,8 miljard euro aan investeringen terug te kunnen verdienen.

Als familielid van de Geely Groep heeft Lotus voortaan toegang tot een ongekend groot aantal componenten. De Britse sportwagenbouwer kan hierdoor met name qua infomedia een enorme inhaalslag gaan maken. Nu valt de oplossing voor montage van een geluidsinstallatie nog in de ‘Halfords categorie’. Maar er is meer. Lotus zou ook gebruik kunnen gaan maken de dempers van Öhlins die wonderen verrichten voor de rijeigenschappen van Polestar en Volvo modellen. Deze automerken zijn ook lid van de Geely Groep. Beide zusters zullen Lotus ook kunnen helpen van de voor bepaalde markten vereiste rij assistentiesystemen.

Lotus maakt nu nog gebruik van motoren van Toyota, maar dat gaat in de toekomst veranderen. Voor de nieuwe generatie sportwagens wordt Volvo de leverancier. Dat betekent motoren met maximaal 4 cilinders. Voor Evora fans (zijn die er eigenlijk?) zal dat even slikken zijn, maar dit toekomstperspectief is onvermijdelijk. Mercedes-AMG zal om dezelfde reden (uitstoot eisen) haar V8 laten vallen ten faveure van een 4 cilinder en Audi gaat een nieuw platform ontwikkelen die zowel elektrische en stekker hybride aandrijftechniek mogelijk maakt, maar waarbij de motoren maximaal 4 pitten zullen hebben.

Dit perspectief mag de pret bij Lotus en haar dealers niet drukken. Door gebruik te maken van de motoren knowhow van Volvo, zal homologatie van de nieuwe generatie sportwagens veel eenvoudiger worden. En van de Polestar 1 is bekend dat een systeemvermogen van 600 pk bij gebruik van een 4 cilinder als basisunit geen enkel probleem hoeft te zijn. Maar het mooiste van alles voor Lotus en haar dealers is dat de Elan terugkeert.

Lotus Lotus Elan

Related Posts

Newsflash: Lamborghini Urus voorlopig niet volledig elektrisch

23 mei 2026

Newsflash: comeback voor Alfa Romeo Giulietta

22 mei 2026

Newsflash: Lotus Emira maakt een hybride doorstart

6 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.