De nieuwe generatie Kangoo komt eraan. Renault zal de bestelwagen versie in het najaar van 2020 presenteren (waarschijnlijk op de van 24 september tot 1 oktober te houden bedrijfswagen show in Hannover), voordat de autofabrikant haar voor particulieren bestemde uitvoering voorstelt. Dat gebeurt in het voorjaar van 2021.
Op deze computerfoto’s is het niet goed te zien, maar de nieuwe Kangoo doet het zonder B stijl tussen de voorportieren en de schuifdeuren achter. Dit wordt de belangrijkste nieuwigheid van de derde generatie van de ‘Ludospace’ en van zijn neef, de Mercedes-Benz Citan. Het weglaten van de B stijl is duur, maar Renault had er ontwikkelingsbudget voor omdat haar Duitse samenwerking partner ook bereid was om in het project te investeren. Het is strikt genomen geen innovatie, want andere fabrikanten hebben er in het verleden al mee geëxperimenteerd (zoals Ford bij de B-Max). Zonder succes overigens, want vanwege het extra gewicht dat door deze constructiewijze werd veroorzaakt (noodzakelijk om versterkingen in de structuur aan te brengen ter compensatie van de B stijl, die normaliter voor extra stijfheid zorgt) ontstond er per saldo geen betere auto.

Maar Renault lijkt vertrouwen te hebben in de architectuur van de nieuwe Kangoo: die zal namelijk gebaseerd worden op het CMF-C platform (van de Mégane), gekoppeld aan een aangepaste achteras om extra laadbelasting mogelijk te maken. Dit is in grote lijnen hetzelfde als wat concurrent PSA gedaan heeft bij onder andere de Peugeot Rifter (de EMP2 basis van de 308 / 3008 en de achtertrein van de vorige generatie Partner). Renault denkt dat het ontbreken van een B stijl meer laadgemak oplevert. Daarmee denkt de autofabrikant primair ambachtslieden en koeriers te verleiden, maar particulieren kunnen er ook plezier van hebben omdat er sprake is van een superieur in/uitstap comfort.

Meer comfort is er ook als bestuurder en bijrijder eenmaal zijn ingestapt, want de dashboard afwerking wordt naar een duidelijk hoger plan getild, net als reeds bij de Clio, Captur en Zoé is gebeurd. Concreet betekent dit dat de nieuwe Kangoo een groot touch screen krijgt bovenop de middenconsole en dat er veel fraaiere materialen gebruikt zullen worden. Deze upgrade maakt de Renault er niet goedkoper op. Om het prijsgevoelige publiek niet van zich te vervreemden, gaat het Franse automerk onder eigen label een eigen versie van de Dacia Dokker aanbieden. Die komt tarieftechnisch onder de Kangoo in het gamma. Het van Dacia geleende model is bestemd voor specifieke Europese markten (en vooral in Frankrijk). Of Nederland daar ook bij zit, is nog niet bekend.

Voor wat betreft de motorisering van de nieuwe Kangoo kiest Renault daarentegen niet voor experimenten. De dieselmarkt zal worden bediend met 2 vermogen versies van de 1.5 Blue dCi (85 of 115 pk). Voor wat betreft benzinemotoren is er de keuze uit de 100 pk sterke 1.0 TCe en 1,3 liter variant met 130 pk. Beiden kunnen, net als de krachtigste diesel, tegen meerprijs worden gekoppeld aan een 7-traps EDC automaat met dubbele koppeling. De nieuwe Kangoo zal ook als Z.E. besteld kunnen worden, oftewel in een volledig elektrische uitvoering. Die krijgt dezelfde batterijcapaciteit van 52 kWh (in plaats van 33 kWh voor de huidige emissievrije Kangoo) als de recent opgewaardeerde Zoé. De grotere accu set zorgt er voor dat de Z.E. uitvoering voor het eerst meer dan 300 km ver kan komen. Motorisch is er keuze uit de R110-versie (109 pk) en een R135 alternatief met 136 pk. De laatste krachtbron wordt standaard in de Kangoo Maxi met lange carrosserie. Voor wie niet kan kiezen tussen een thermische en elektrische aandrijving, komt er een (stekker) hybride E-Tech uitvoering met techniek die begin volgend jaar in de Clio en Captur debuteert.
