Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026

    BYD vernieuwt de Dolphin Surf

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Ford bewapent zich tegen Corona
Economisch nieuws

Ford bewapent zich tegen Corona

23 maart 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Ford heeft op een groot aantal locaties fabrieken gesloten. Na productievestigingen in onder meer Europa, zijn ook de poorten gesloten van faciliteiten in India, Thailand, Vietnam en Zuid-Afrika. Ford zal ook de fabrieken voor motoren en de assemblagelocaties voor onbepaalde tijd sluiten.

Dat heeft Mark Ovenden, president bij Ford voor de internationale markten, bekendgemaakt. De productieonderbreking zal meerdere weken duren, zo laat hij weten. In Turkije en in de Verenigde Staten zullen de werkzaamheden ook worden stilgelegd. Ford heeft verder nog productielocaties in landen als China, Mexico, Rusland en Taiwan. Het is onduidelijk of daar nog gewerkt wordt.

 

Kredietwaardigheid Ford naar junkstatus

Kredietbeoordelaar Standard & Poor’s (S&P) verlaagt de beoordeling van Ford naar de status van “junk” vanwege de grote problemen die het corona virus veroorzaakt in de auto-industrie. Dit betekent dat er volgens het financiële analysebureau aanzienlijke risico’s zijn verbonden aan de mate waarin de fabrikant aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen. De prestaties van het management van Ford worden met argusogen bekeken omdat het bedrijf er eerder niet in slaagde om aan haar bezuinigingsdoelstelling te voldoen.

Volgens S&P staat Ford onder enorme financiële druk omdat er geen omzet wordt gedraaid om de uitgaven te dekken. De kredietbeoordelaar verlaagt nu zijn rating met één stap naar ‘BB+’ en sluit verdere negatieve aanpassingen niet uit. Ford heeft een schuld van bijna 36 miljard dollar. Het bedrijf heeft al gezegd zijn dividend op te schorten om de financiële buffers te versterken. Collega Moody’s kwam ook met een verlaging van de krediet waardigheid van Ford. De analyse van deze kredietbeoordelaar is dat de autofabrikant net als andere grote concurrenten zoals General Motors en Volkswagen te maken hebben met een ongekende “kredietschok” door de corona crisis.

 

Topmanagement ziet af van salaris

Dat de corona crisis enorme gevolgen zal hebben voor de auto-industrie, is voor Ford zelf ook helder. In Noord Amerika vrezen de ‘Grote Drie’ (dus ook Fiat Chrysler Automobiles en General Motors) met grote vrezen op een ergere situatie dan in 2008. Het topmanagement van Ford heeft daarom besloten om (deels) af te zien van salariëring.

Het is nog maar de vraag wanneer de fabrieken van Ford de productie weer kunnen hervatten. Vooral in de Verenigde Staten heerst er grote onzekerheid over de gevolgen van het corona virus. Om de verwachte grote verliezen voor een deel op te kunnen vangen, heeft een aantal hooggeplaatste bestuurders van Ford besloten dat zij voorlopig best even met wat minder salaris toe kunnen.

Bill Ford, de voorzitter van de Raad van Bestuur en de achterkleinzoon van bedrijf oprichter Henry Ford, ziet per direct af van zijn volledige salaris. Normaal gesproken krijgt de 62-jarige nazaat bijna 2 miljoen dollar per jaar uitgekeerd. Chief Executive Officer Jim Hackett laat de helft van zijn salaris liggen. Hij verdient normaal gesproken 1,8 miljoen dollar per jaar. Ook de financiële eerste man van Ford en de Chief Operating Officer staan tijdelijk de helft van hun salaris af. De maatregel gaat op 1 mei in voor een duur van 5 maanden.

Verder geeft Hackett in een schrijven naar alle Ford medewerkers aan dat het niet bij een salarisverlaging van het topmanagement blijft. Ook op een lager niveau worden de lonen met 20 of 50 procent gekort ten behoeve van de bedrijfskas. In totaal gaat het volgens Hackett om 300 hoger geplaatste managers. Al met al moet het een kostenbesparing opleveren die groot genoeg is om een aanzienlijk deel van de derving van inkomsten in de komende periode op te vangen. Als de crisis grotere gevolgen blijkt te hebben, volgen er volgens Hackett extra maatregelen.

 

(Te) snelle hervatting van de productie?

In een poging weer inkomsten te genereren, wil Ford in de Verenigde Staten al op 14 april de productie van modellen met een hoge winstmarge hervatten, zo laat het bedrijf weten. De eerste fabriek die weer gaat draaien, is die in Dearborn in de staat Michigan. Daar mag op last van de gouverneur tot 13 april niet gewerkt worden als maatregel tegen de verspreiding van het corona virus. Ford bouwt aldaar haar F-150 pick-up; het meest succesvolle en winstgevende model.

Eerder had de Amerikaanse president Donald Trump de wens uitgesproken om de nationale economie na Pasen (12 en 13 april) weer zoveel mogelijk draaiende te hebben. Virologen en de autovakbond UAW hebben echter hun zorgen over het besluit van Ford geuit. Inmiddels snapt de Amerikaanse president dat het ergste voor wat betreft de corona crisis nog moet komen in de Verenigde Staten. Met name de staten New York en Californië worden hard getroffen door het corona virus. Daarom gaat hij er nu van uit dat de nationale economie pas in juni weer zijn normale draai gevonden zal hebben. Dit kan betekenen dat Ford langer moet wachten met het hervatten van de autoproductie.

 

Ford Verenigde Staten

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Newsflash: nieuwe Toyota Corolla wordt ‘Power of Choice’

25 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.