Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026

    BYD vernieuwt de Dolphin Surf

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Volkswagen investeert in China en samenwerking met Ford
Economisch nieuws

Volkswagen investeert in China en samenwerking met Ford

26 mei 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Volkswagen Groep kreunt nog steeds onder de financiële gevolgen van de inmiddels bijna 5 jaar geleden onthulde sjoemeldiesel affaire. Maar ondanks dit kostbare schandaal heeft het autoconcern nog altijd centen over. Die zullen worden geïnvesteerd in China en in de samenwerking met Ford.

Op de Chinese markt gaat Volkswagen liefst 2,1 miljard euro uitgeven. Het geld zal worden gebruikt voor de vergroting van het belang in een batterijproducent en in een fabrikant van elektrische auto’s. Volkswagen verkrijgt daarmee een meerderheidsbelang van 75 procent in de joint venture met de Anhui Jianghuai Automobile Corporation (JAC; foto). Hiermee is een bedrag van 1 miljard euro gemoeid. Die centen mag de Chinese overheid bijschrijven op haar bankrekening, want zij is de eigenaar van de fabrikant. Door de aankoop krijgt Volkswagen de totale controle over de joint venture die al eerder was opgezet voor de productie van elektrische auto’s. De Duitsers denken daarmee haar concurrentiepositie in het segment voor emissievrije personenwagens te kunnen versterken.

De overige 1,1 miljard euro zal strategisch belegd worden in batterijproductie in China. Volkswagen koopt zich namelijk voor 26,5 procent ij bij Guoxuan Hightech. Dat is een in batterijen voor elektrische auto’s gespecialiseerd bedrijf. De Chinese overheid laat pas sinds 2018 toe dat buitenlandse ondernemingen een controlerend belang verwerven in lokale ondernemingen. BMW profiteerde als eerste van de versoepeling van de regelgeving om zichzelf meer zeggenschap over haar activiteiten in het Aziatische land te verschaffen. In China heeft Volkswagen ook een joint venture met de FAW Groep en met SAIC Motor; beiden eveneens staatsbedrijven. Maar die zijn inmiddels te groot voor een Duitse coup.

 

Ford

Volkswagen is tegelijkertijd een samenwerking aangegaan met de door branchegenoot Ford gesteunde startende onderneming Argo AI. Dit jonge bedrijf is actief op het gebied van de ontwikkeling van zelf rijdende auto’s. De deal maakt onderdeel uit van een bredere alliantie tussen Volkswagen en Ford om gezamenlijk autonome voertuigen, bedrijfswagens en elektrische auto’s te ontwikkelen. Het partnerschap werd juli vorig jaar al aangekondigd, maar heeft nu definitief groen licht gekregen van de families Piëch en Porsche die in Wolfsburg de dienst uit maken.

De investering van Volkswagen (in totaal 2,6 miljard dollar) omvat een directe kapitaalinjectie van 1 miljard dollar. Verder wordt het bedrijfsonderdeel dat zich reeds bezig hield met autonome technologie en gewaardeerd was op 1,6 miljard dollar ondergebracht bij Argo AI. Het idee is dat de krachtenbundeling van Volkswagen en Ford beide fabrikanten in staat stelt om een vuist te maken richting Waymo van Alphabet en Cruise van General Motors. Dat zijn voor wat betreft de ontwikkeling van autonome rij techniek momenteel de leidende initiatieven.

Argo AI zal door de integratie van het bedrijfsonderdeel van Volkswagen wereldwijd meer dan 1.000 werknemers tellen. De krachtenbundeling leidt er ook toe dat de onderneming voortaan gebruik kan gaan maken van een testfaciliteit in München. De plannen van Ford om volgend jaar robottaxi’s en bezorgvoertuigen zonder chauffeur te lanceren, zijn als gevolg van de corona crisis evenwel op de lange baan geschoven. De automaker is nu van plan om de technologie van Argo AI pas in 2022 te gaan gebruiken. Dat Ford de ontwikkelingskosten voor autonoom rijden nu met Volkswagen kan delen, betekent overigens niet dat Ford zijn geplande uitgaven voor de ontwikkeling voor autonome voertuigen verlaagt. Wel mogen de Amerikanen het MEB platform van hun Duitse partner gaan gebruiken voor een elektrische middenklasser die specifiek voor de Europese markt ontwikkeld wordt en die onder de Mustang Mach-E in het gamma moet komen.

Autonoom Elektrisch Ford Volkswagen Zelfrijdende auto

Related Posts

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Volkswagen Groep roept 2,9 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

22 september 2026

Elektrische auto’s bereiken nieuw registratierecord in Europa

21 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.