Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Stellantis legt productie Peugeot en Citroën modellen stil vanwege batterijtekort
  • Honda presenteert de Prelude Limited Edition
  • Duitse BMW tuner krijgt Nederlandse eigenaar
  • Volkswagen investeert in goedkopere batterijen
  • Prijs vergelijking vernieuwde Renault Scénic E-Tech
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Stellantis legt productie Peugeot en Citroën modellen stil vanwege batterijtekort

    27 september 2026

    Honda presenteert de Prelude Limited Edition

    27 september 2026

    Duitse BMW tuner krijgt Nederlandse eigenaar

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Audi introduceert de Q5 Sportback
Introductienieuws

Audi introduceert de Q5 Sportback

19 september 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft de Sportback smaak te pakken: nadat eerder de Q3, de Q8 en de e-Tron een coupé afgeleide kregen, is nu de recent gefacelifte Q5 aan de beurt. Volgend jaar komt daar nog de Q4 e-Tron Sportback bij.

In 2008 nam BMW een grote gok door de X6 te lanceren. Of misschien ook niet omdat zij toen al wist dat het design een van de hoofdredenen is voor mensen om een bepaalde auto te kopen. En er waren 12 jaar geleden genoeg mensen die de onderscheidende vormgeving van de X6 wel konden waarderen, ook al moest men in vergelijking met de X5 meer betalen voor een minder ruim model. Sindsdien is de populariteit van de SUV-coupé gestaag toegenomen. Zo sterk zelfs dat de concurrentie dit carrosseriefenomeen niet langer kan negeren. De SUV modellen met schuine daklijn bieden enerzijds de hoge zit waar zo veel mensen verzot op zijn en ogen anderzijds minder massief dan hun klassieke tegenhangers.

In tegenstelling tot de Q3 Sportback, waar de daklijn al anders is vanaf de A-stijl, begint het dak van deze Q5 Sportback pas aan zijn afdaling vanaf de B-stijl. Heel veel verschil met de gewone Q5 is er dus niet qua vorm. De maximale hoogte is zelfs identiek. Om de dalende daklijn iets meer de gelegenheid te geven zich uit te rekken, is de achterkant wel 7 mm langer geworden. Maar voor het ruimteaanbod heeft dat geen gevolgen. Sterker nog: net als bij pionier BMW X6 zal men op dit vlak enige compromissen moeten accepteren want er is 2 cm minder hoofdruimte achterin en het formaat van de kofferbak krimpt met 10 à 40 liter (er is 510 liter beschikbaar, of 1.480 liter met de achterbank leuning neergeklapt).

De Q5 Sportback is leverbaar met een in lengterichting verschuifbare achterbank die over een verstelbare rugleuning beschikt. Met de bank volledig naar voren groeit de bagageruimte 60 liter, tot een maximum van 570 liter. Met de bank volledig naar achteren geschoven profiteren de passagiers van het extra zitcomfort. Een elektrische achterklep is standaard.

De Q5 Sportback onderscheidt zich niet alleen met zijn schuinere daklijn en gewijzigde kont van de klassieke carrosserievariant, maar ook met een specifieke Singleframe grille en met een nieuwe voorbumper. Achter treft men evenwel dezelfde innovatieve digitale OLED technologie voor de achterlichten aan die bumperklevers kan verblinden. Elke lichtunit heeft 3 OLED exemplaren die zijn opgebouwd uit 6 individueel te schakelen segmenten. De koper kan kiezen uit 3 verschillende lichtdesigns. In de Dynamic stand van het Audi Drive Select systeem hebben de achterlichten een extra sportieve signatuur. De OLED achterlichten vergroten volgens Audi bovendien de veiligheid: als de stilstaande Q5 Sportback binnen 2 meter van achteren door een andere verkeersdeelnemer wordt genaderd, lichten ze ter waarschuwing automatisch op.

Het interieur is krek eender. Dit betekent dat de Q5 Sportback koper hetzelfde, nieuwe MIB3 infomediasysteem krijgt. De cabine is optioneel te verfraaien met sportstoelen uit de Business Edition. Daarnaast kan men opteren voor het sportieve S-line interieur van de S-edition uitvoering. De zogeheten Virtual Cockpit met een 12,3 inch digitaal instrumentarium en Head-up display zijn optioneel. Het MMI navigatie Plus systeem komt met een 10,1 inch touchscreen en maakt voor spraakbediening gebruik van gegevens uit de Cloud. De installatie is te activeren met een knop op het stuur of door “Hé Audi” te zeggen. De Q5 Sportback maakt bovendien gebruik van Car-to-X communicatie. Hiermee wordt de bestuurder gewaarschuwd voor naderend gevaar, zoals een voertuig met pech, een ongeval, een naderende file of een glad wegdek.

Identiek is ook het motorenaanbod. De Q5 Sportback wordt in Nederland leverbaar in 2 stekker hybride varianten. Die hebben de 2.0 TFSI motor als basisunit. Op termijn volgt tevens een extra sportieve en potente uitvoering in de vorm van de SQ5 Sportback. Standaard is een sportonderstel. Met de optionele adaptieve luchtvering kan met de bodemvrijheid worden gespeeld: 45 mm omhoog voor terreingebruik of 15 mm omlaag bij hoge snelheden voor een lagere luchtweerstand en betere wegligging door het dichter bij het asfalt bevindende zwaartepunt. Hill Descent Control biedt extra veiligheid bij een afdaling in het terrein. Met de optionele Dynamic Steering heeft het stuurhuis een variabele overbrenging. Bij lage snelheden zijn minder omwentelingen nodig om de voorwielen te verdraaien, op hogere snelheden wordt de overbrenging minder direct, wat een positief effect heeft op de koersstabiliteit. Er is keuze uit 21 velg designs, met een diameter tussen de 18 en 21 inch.

De prijzen zijn nog niet bekend, maar reken op een wat hoger prijskaartje voor de Q5 Sportback in vergelijking met de gewone carrosserievariant. Audi’s vierde SUV-coupé wordt in de eerste helft van 2021 aan het modellengamma toegevoegd. De Q5 Sportback wordt gebouwd in San José Chiapa in Mexico. De exacte specificaties worden voorafgaand aan de marktintroductie bekendgemaakt.

Audi Audi Q5

Related Posts

Volkswagen Groep roept 2,9 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

22 september 2026

Newsflash: nieuwe Audi RS Q5 wordt 639 pk sterk

15 september 2026

Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’

13 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.